۴۵۰۰ نفر زندانی در استان تهران به مرخصی نوروزی رفته‌اند
۴۵۰۰ نفر زندانی در استان تهران به مرخصی نوروزی رفته‌اند

به گزارش ایسنا، سیدحشمت اله حیات الغیب  مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: هدف ما اصلاح و تربیت  و ارایه راهکارهای علمی جهت عدم تکرار جرم و بازگشت سالم مددجویان به کانون خانواده و جامعه است. وی تصریح کرد:  بر این اساس و در اجرای برنامه تحولی قوه قضائیه و طرح پایش زندانیان، مقامات عالی […]

به گزارش ایسنا، سیدحشمت اله حیات الغیب  مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: هدف ما اصلاح و تربیت  و ارایه راهکارهای علمی جهت عدم تکرار جرم و بازگشت سالم مددجویان به کانون خانواده و جامعه است.

وی تصریح کرد:  بر این اساس و در اجرای برنامه تحولی قوه قضائیه و طرح پایش زندانیان، مقامات عالی قضایی و قضات به طور مستمر از زندان های استان بازدید می‌کنند تا ضمن بررسی وضعیت رفاهی و بهداشتی زندانیان، تا حد امکان تخفیفات قضایی قانونی در مورد افراد واجد شرایط اعمال شود و فردی بی جهت در زندان نماند.

 وی ادامه داد: طی اولین روزهای ایام تعطیلات سال نو، معاون راهبردی قوه قضائیه، معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز دادستان تهران طی دیدارهای جداگانه، وضعیت رفاهی و قضایی مددجویان بازداشتگاه اوین را بررسی کردند.

حیات الغیب همچنین گفت: روند حضور مقامات عالی قضایی و نیز قضات در زندان‌ها موجب آرامش زندانیان می‌شود و از سوی دیگر نگرانی خانواده‌ها نیز کاهش می‌یابد و همین امر موجب ارتقای امور اصلاحی و تربیتی در زندان شده، با انگیزه بهتری در کلاس‌های مختلف آموزشی مانند فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی حاضر می‌شوند.
وی در پایان گفت: طی دیدارهای صورت گرفته در ایام پایانی سال گذشته و هفته اول تعطیلات سال نو، تا حد امکان احکام مرخصی یا آزادی مشروط صادر شده تا مددجویان این ایام را کنار خانواده سپری کنند و در این راستا، ۴۵۰۰ نفر از زندانیان استان از مرخصی نوروزی بهره مند شده و این ایام را همراه خانواده‌شان می‌گذرانند.
براساس این گزارش، طی هفته اول سال نو، سیدمحمدصاحبکار معاون راهبردی قوه قضائیه، علی باقری کنی معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز علی القاصی مهر دادستان تهران با حضور در بازداشتگاه اوین، با مددجویان گفتگو کرده، مشکلات قضایی آنان را بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.
انتهای پیام