چلسی – سیتی؛ تقابل پدیده‌های ناب فوتبال انگلیس
چلسی – سیتی؛ تقابل پدیده‌های ناب فوتبال انگلیس

به گزارش ایسنا و به نقل از تایمز، فینال۲۰۲۱ لیگ قهرمانان اروپا تمام انگلیسی است و دو تیم چلسی و منچسترسیتی به دیدار نهایی راه یافتند. این بهترین خبر برای تیم ملی انگلیس قبل از یورو است که نشان می‌دهد ستاره‌های این تیم در مسیر درستی قرار دارند. فیل فودن و میسون مونت تنها دو […]

به گزارش ایسنا و به نقل از تایمز، فینال۲۰۲۱ لیگ قهرمانان اروپا تمام انگلیسی است و دو تیم چلسی و منچسترسیتی به دیدار نهایی راه یافتند. این بهترین خبر برای تیم ملی انگلیس قبل از یورو است که نشان می‌دهد ستاره‌های این تیم در مسیر درستی قرار دارند.

فیل فودن و میسون مونت تنها دو بازیکن از جمع ستاره‌هایی هستند که در حال حاضر انگلیس در اختیار دارد و بهترین موقع است که انگلیسی‌ها به داشتن این بازیکنان افتخار کنند؛ دو بازیکنی که گفته می شود ستاره‌های بعدی فوتبال جهان هستند و پیشرفت قابل توجهی دارند. هر دو با سن کمی که دارند در ترکیب تیم ملی انگلیس فیکس هستند و حالا باید در فینال لیگ قهرمانان برابر هم به میدان بروند.

هافبک تهاجمی چلسی در ژانویه ۱۹۹۹ در پورتسموث متولد شد و در شش سالگی وارد آکادمی تیم لندنی شد. از آن زمان او ۱۶ سال در پایتخت انگلیس بوده و فصل قبل عملکرد بسیار خوبی در تیم چلسی داشت که با این تیم در لیگ چهارم شد.

در همین حال داستان فیل فودن شباهت های زیادی با داستان مونت دارد. وی در سال ۲۰۰۰ در استوکپورت، یک شهر کوچک در ۱۱ کیلومتری منچستر متولد شد و در چهار سالگی به آکادمی منچستر سیتی پیوست. از آن زمان، او شروع به پیشرفت در این تیم کرد. در نوامبر ۲۰۱۷  او اولین بازی خود را با سیتی انجام داد و اکنون مهره اصلی تیم پپ گواردیولا است طوری که این مربی اسپانیایی او را بااستعدادترین بازیکنی می‌داند که تابحال با او کار کرده است.

فینال لیگ قهرمانان بین دو تیم چلسی و منچسترسیتی در استانبول ترکیه برگزار می شود.

انتهای پیام