پیگیری دستگاه قضایی به منظور حل مشکل کارخانه چینی همگام شهرکرد
پیگیری دستگاه قضایی به منظور حل مشکل کارخانه چینی همگام شهرکرد

خبرگزاری میزان – قوه قضاییه علی رغم اینکه مسئولیت مستقیمی در حوزه اقتصاد ندارد، در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به حمایت حقوقی و قضایی از تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی می‌پردازد. این ستاد در استان‌های مختلف فعالیت دارد و برای تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی در هر استان حمایت‌های حقوقی ارائه می‌دهد. علاوه […]

خبرگزاری میزان – قوه قضاییه علی رغم اینکه مسئولیت مستقیمی در حوزه اقتصاد ندارد، در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به حمایت حقوقی و قضایی از تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی می‌پردازد.

این ستاد در استان‌های مختلف فعالیت دارد و برای تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی در هر استان حمایت‌های حقوقی ارائه می‌دهد. علاوه بر آن مسئولان دستگاه قضایی در قالب بازدید از کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی از نزدیک با مهم‌ترین چالش‌های آن‌ها آشنا می‌شوند که این امر نیز نقش مهمی در حل این چالش‌ها دارد.

مشکلات کارخانه چینی همگام شهرکرد، مشکلات کارخانه بسته بندی مواد غذایی دشت زرین کوهرنگ، مشکلات شرکت پالایش بن سامان و مشکلات مرغداران جنب کشتارگاه جونقان از جمله موضوعاتی است که در سال گذشته و در ستاد استانی حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی دادگستری استان چهارمحال و بختیاری مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

در خصوص کارخانه چینی همگام مقرر شد کمیته‌ای جهت پیگیری رفع مشکلات حقوقی شرکت با بانک‌های صادرات و ملی در دبیرخانه ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی شکل گیرد و بانک‌های ملی و صادرات، اتاق بازرگانی، اتاق صنعت، سازمان صمت و سایر نهاد‌های ذی ربط همکاری لازم را با کمیته مذکور داشته باشد.

در خصوص مشکلات مربوط به گازرسانی واحد‌های مرغداری جونقان نیز مقرر شد دبیرخانه ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی در شکل گیری تفاهم نامه بین کشتارگاه صنعتی جونقان، جهاد کشاورزی، متقاضیان و شرکت گاز پیگیری لازم را به عمل آورد.

در خصوص مشکلات مربوط به اخذ تسهیلات برای کارخانه بسته بندی مواد غذایی دشت زرین کوهرنگ نیز مقرر شد سازمان صمت مکاتبه لازم با صندوق کارآفرینی امید را انجام دهد تا با مساعدت صندوق مذکور مشکل حل شود.

در خصوص صدور نامه از ناحیه شرکت شهرک‌های صنعتی برای اخذ انشعاب برق، مقرر شد با مراجعه متقاضی و تعیین تکلیف بدهی شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام فوری انجام دهند.

انتهای پیام/