مصالحه در یک پرونده قتل در زندان مرکزی شیراز
مصالحه در یک پرونده قتل در زندان مرکزی شیراز

خبرگزاری میزان – در بازدید اخیر حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان مرکزی شیراز که در راستای پایش مستمر زندانیان استان فارس و کاهش جمعیت کیفری انجام شد؛ آخرین وضعیت پرونده زندانیان بررسی و پرونده یک قتل با حضور عالی‌ترین مقام قضایی استان فارس به سازش منجر شد. در […]

خبرگزاری میزان – در بازدید اخیر حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان مرکزی شیراز که در راستای پایش مستمر زندانیان استان فارس و کاهش جمعیت کیفری انجام شد؛ آخرین وضعیت پرونده زندانیان بررسی و پرونده یک قتل با حضور عالی‌ترین مقام قضایی استان فارس به سازش منجر شد.

در این جلسه صلح و سازش که با حضور خانواده مقتول که تبعه کشور افغانستان است، برگزار شد، رئیس کل دادگستری فارس با تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید و با قدردانی از پدر مقتول گفت: دستورات دین مبین اسلام و قرآن کریم بر گذشت و بخشش استوار است؛ هر چند قصاص نیز حق شرعی و قانونی اولیای دم است.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام والمسلمین موسوی افزود: باید از این اقدام خداپسندانه اولیای دم که نشان از تقوا، ایمان و صبر در بین آنان است و بدون هیچ چشم داشتی از حق قانونی خود گذشت کرده و باعث ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه شده اند، قدردانی کرد.

وی بیان کرد: این اقدام ارزشمند که با تلاش و پیگیری اعضا و کارکنان شورا‌ی حل اختلاف شعبه ۴۹ زندان انجام شد باعث گذشت و اعلام رضایت اولیای دم شد و زندانی محکوم به قصاص این پرونده پس از ۸ سال از قصاص رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: حکم محکومیت قاتل با تایید دیوان عالی کشور و اخذ استیذان آماده اجرا بود که با توجه به نسبت خانوادگی خانواده‌های قاتل و مقتول با یکدیگر و افزایش احتمال صلح و سازش در پرونده موضوع در دستور کار شعبه ۴۹ شورای حل اختلاف زندان قرار گرفت که پس از تلاش مستمر اعضا و مذاکره با پدر مقتول که هم اکنون در فاریاب افغانستان زندگی می‌کند رضایت کامل و بدون قید و شرط وی اخذ و با حضور وی در زندان موضوع به مصالحه و اعلام رضایت شاکی خاتمه یافت.

انتهای پیام/