صادق گودرزی: دغدغه مالی دبیر به خاطر کشتی است/ قاسمپور مثل نسل ما کشتی می‌گیرد
صادق گودرزی: دغدغه مالی دبیر به خاطر کشتی است/ قاسمپور مثل نسل ما کشتی می‌گیرد

صادق گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد آزادکاران ایران در رقابت های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: در مجموع عملکرد تیم ملی در این رقابت ها خوب بود. با توجه به دوری چند ماهه کشتی گیران از مسابقات به دلیل شیوع کرونا، نیاز بود قبل از حضور در رقابت های انتخابی در یک رویداد کشتی […]

صادق گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد آزادکاران ایران در رقابت های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: در مجموع عملکرد تیم ملی در این رقابت ها خوب بود. با توجه به دوری چند ماهه کشتی گیران از مسابقات به دلیل شیوع کرونا، نیاز بود قبل از حضور در رقابت های انتخابی در یک رویداد کشتی بگیرند.

دارنده مدال های نقره جهان و المپیک، افزود: هر چند قهرمانی آسیا برای کشتی گیری مثل حسن یزدانی کوچک است اما برای شروع خوب بود و یزدانی با نمایشی که داشت بار دیگر نشان داد به چیزی جز مدال طلای المپیک فکر نمی کند. کامران قاسمپور نیز عالی کشتی گرفت، او جزو کسانی است که نزدیک به نسل ما و یا نسل قبل تر از ما کشتی می گیرد، قاسمپور ایرانی کشتی می گیرد و مردم نیز کشتی گیری که زیرگیر باشد را دوست دارند. شعبانی هم خوب و مسلط کشتی گرفت اما کشتی گیرانی مثل امین طاهری بر اثر اشتباهی که داشتند شکست خوردند.

وی درباره وضعیت بدنی آزادکاران ایران در این رقابت ها در نبود مربی بدنساز در تیم ملی گفت: در این ۳ ماه باقیمانده تا المپیک دیگر استخدام مربی بدنساز فایده ای ندارد چرا که مربی بدنساز باید برای هر کشتی گیر متناسب با شرایط بدنی که دارد، برنامه ریزی کند. اوردن مربی بدنسازی در مدت باقی‌مانده اشتباه است و باید همان راهی را که تا الان آمدیم تا المپیک ادامه بدهیم، البته هیچ مربی بدنسازی هم حاضر نمی شود در این مدت محدود بیاید و کار کند. یکسری از کشتی گیران به لحاظ بدنی خوب نبودند و در دو قیقه پایانی نفس کم می آوردند.

گودرزی با تاکید بر اینکه المپیک جای آدم های بزرگ است، گفت: من قبل از حضور در المپیک در ۳ دوره قهرمانی جهان کشتی گرفتم اما شرایط کشتی گرفتن در المپیک کاملا متفاوت است. اگر کشتی گیر نتواند بار روانی سنگین در المپیک را تحمل کند فقط دنبال این است که داور سوت پایان را بزند و از این فشار خلاص شود. باید در این مدت باقیمانده به لحاظ روانی روی بچه ها کار شود تا به خوبی مهیای این میدان بزرگ شوند.

آزادکار اسبق تیم ملی، درباره عملکرد کادر فنی تیم ملی، گفت: کادر فنی نیز در ۶، ۷ ماه گذشته با حضور مداوم در اردوها، از خانواده هایشان دور بوده اند و شرایط سختی را متحمل شدند. هر چند قهرمانی در آسیا نتیجه خوبی بود اما معتقدم رقابت های آسیایی سنگ محک خوبی برای کشتی گیران المپیکی ما نیست و حتما باید در تورنمنت خارجی به میدان بروند. سطح رقابت های آسیایی بر خلاف قهرمانی اروپا خیلی بالا نبود. در مسابقات قهرمانی اروپا مسابقات واقعا سطح بالاست. از دیدن مبارزه طاها آکگل و پتریاشویلی واقعا لذت بردم، مثل دو سبک وزن کشتی گرفتند یا شکست چامیزو و دیگر چهره های شاخص نشان دهنده سطح بالای این مسابقات بود.

وی درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه با توجه به مشکلات مالی نباید از کشتی در المپیک انتظار داشت، گفت: نمی شود این را گفت که از کشتی در المپیک انتظار نداشته باشید چرا که کشتی همیشه سردمدار ورزش ایران بوده است. آقای دبیر هم انتظار دارد مسئولان از کشتی حمایت های مالی لازم را داشته باشند. هر چقدر حمایت های مالی از کشتی گیران تا المپیک بیشتر شود، بچه ها با انگیزه و توان بیشتری آماده کسب موفقیت در این رویداد مهم می شوند. دبیر برای خودش دغدغه مالی ندارد بلکه دغدغه او برای کشتی است تا کشتی در المپیک موفق شود. اگر کشتی در المپیک به موفقیت برسد و پرچم ایران به اهتزاز دربیاید، خنده بر روی لب همه مردم نقش می بندد و همه خوشحال می شوند.

انتهای پیام