به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یونس ژائله عصر امروز در هشتادمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: بعد از استقرار دولت جدید شاهد اتفاقات مثبتی‌ در اقتصاد کشور هستیم و امیدواریم پیشرفت مذاکرات برجام امیدهای تازه ای در بخش خصوصی ایجاد کند و با برقراری تعاملات مناسب با […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یونس ژائله عصر امروز در هشتادمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: بعد از استقرار دولت جدید شاهد اتفاقات مثبتی‌ در اقتصاد کشور هستیم و امیدواریم پیشرفت مذاکرات برجام امیدهای تازه ای در بخش خصوصی ایجاد کند و با برقراری تعاملات مناسب با دنیا روزنه‌های جدیدی برای توسعه و رشد اقتصادی کشور باز شود.

وی با اشاره به هدفگذاری رشد هشت درصدی اقتصاد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کشور، افزود: برای تحقق رشد اقتصادی مورد انتظار در آذربایجان‌شرقی جلسه ای با حضور نمایندگان استان برگزار کردیم و مقرر شد جلسات کارشناسی نیز تشکیل شود تا قدم هایی در جهت رشد واقعی اقتصاد برداریم.

ژائله ابراز داشت: در  تلاشیم بودجه‌ای که توسط بخش خصوصی استان جهت رشد اقتصادی باید تامین شود با همدلی و تعامل موثر فعالان این بخش برنامه ریزی و عملیاتی شود.

این فعال اقتصادی یادآور شد: در  چند ماه گذشته شاهد رشد صادراتی مناسبی در استان بودیم و تعداد گواهی مبدا صادر شده در این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.

رییس اتاق بازرگانی تبریز در عین حال خاطرنشان کرد: مشکلاتی نیز در زمینه تامین نهاده ها وجود دارد و حذف ناگهانی ارز ۴۲۰۰ تومانی بسیاری از صنایع کشاورزی، غذایی و تبدیلی را دچار آسیب جدی می کند.

وی متذکر شد: حذف ارز ترجیحی باید با مصوبه مجلس و در سال آینده اجرایی شود، این در حالی است که انتشار خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تنش کاذبی را در بازار ایجاد کرده و موجب احتکار برخی کالاها و مشکلات جدی در تامین مواد اولیه صنایع غذایی و تبدیلی شده است. 

انتهای پیام/ ۶۰۰۲۶