برنامه‌های سازمان قضایی چهار محال و بختیاری برای حمایت از مددجویان
برنامه‌های سازمان قضایی چهار محال و بختیاری برای حمایت از مددجویان

خبرگزاری میزان- عباس مانیان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرستادن محکومین به زندان به خودی خود بازدارندگی و بازپروری ایجاد نخواهد کرد. وی افزود: همزمان با حضور مددجو در بند می‌بایست برنامه‌های علمی و فرهنگی برای اصلاح و ترمیم شخصیت وی صورت گیرد. این مقام قضایی با بیان اینکه سازمان […]

خبرگزاری میزان- عباس مانیان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرستادن محکومین به زندان به خودی خود بازدارندگی و بازپروری ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: همزمان با حضور مددجو در بند می‌بایست برنامه‌های علمی و فرهنگی برای اصلاح و ترمیم شخصیت وی صورت گیرد.

این مقام قضایی با بیان اینکه سازمان زندان‌ها به تنهایی قادر به ساماندهی و تأمین اهداف بازپروری نیست، گفت: دستگاه‌های اداری متولی مددکاری اجتماعی، شهرداری‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی می‌بایست با اقدامات حمایتی خود نوعی سرمایه‌گذاری برای تامین امنیت اجتماعی جامعه انجام داده تا در آینده همگان از منافع آن بهره‌مند شوند.

مانیان به تلاش‌های فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری برای تشریک مساعی در این زمینه اشاره کرد و افزود: با همکاری خوب فرمانده انتظامی استان برای حمایت‌های فرهنگی و مالی از مددجویان بند نظامی تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

وی تجهیز کتابخانه بند نظامیان را یکی از این تصمیمات برشمرد و گفت: این کتابخانه با موجودی ۲۵۰ جلد کتاب در موضوعات متنوع دینی، سیاسی، حقوقی و عمومی امروز افتتاح شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: از این پس بسته‌های معیشتی نیز به صورت منظم و دوره‌ای در اختیار خانواده مددجویان بند نظامی قرار خواهد گرفت.

سردار امان اللهی فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این ارتباط گفت: موظفیم نیرویی که خواسته یا ناخواسته مرتکب جرم شده و هیچ گریزی از بند عدالت نداشته، رها نکنیم و اراده بازگشت به زندگی و سلامت را در او زنده و پویا نماییم.

حیدری مدیرکل زندان‌های استان نیز اظهار داشت: بند نظامیان یکی از بهترین و آرام‌ترین مجموعه‌های زندان شهرکرد است که تا کنون هیچ گزارش تخلف یا مشکلی از سوی این بند و مددجویان حاضر در آن نداشته‌ایم.

وی همکاری و ارتباط سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با اداره کل زندان‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این مجموعه قضایی با بهره‌مندی از ظرفیت قضات توانمند و با تجربه توانسته سیاست‌های کلان قضایی در زمینه کاهش جمعیت کیفری و حبس‌زدایی را محقق سازد.

انتهای پیام/