بازدید دادستان زنجان از پروژه و عملیات آزاد سازی بستر رودخانه روستای دواسب
بازدید دادستان زنجان از پروژه و عملیات آزاد سازی بستر رودخانه روستای دواسب

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام والمسلمین محسن کرمی در ادامه بازدید‌های میدانی از بستررودخانه در زنجان با حضور در روستای دواسب از پروژه آزاد سازی بستر رودخانه این روستا بازدید و از نزدیک در جریان فرایند اقدامات مجری و پیمانکار این طرح قرار گرفته و در این حوزه دستورات و ارشادات لازم را صادرکرد. وی […]

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام والمسلمین محسن کرمی در ادامه بازدید‌های میدانی از بستررودخانه در زنجان با حضور در روستای دواسب از پروژه آزاد سازی بستر رودخانه این روستا بازدید و از نزدیک در جریان فرایند اقدامات مجری و پیمانکار این طرح قرار گرفته و در این حوزه دستورات و ارشادات لازم را صادرکرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: تصرفات در بستر رودخانه‌ها و مسیر‌ها جزء تصرف اراضی عمومی و انفال محسوب می شود.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان با بیان اینکه در راستای حفظ حقوق عامه بایستی، تصرفات در بستر رودخانه‌ها و مسیر آن‌ها که جزء اراضی عمومی و انفال هستند آزاد سازی شوند افزود: با این کار هم مسیر رودخانه هموار و بازگشایی می‌شود و هم در مواقع بارش شدید باران از وقوع سیل و حوادث ناگوار مترتب آن پیشگیری می‌گردد

کرمی خاطرنشان کرد: برای افرادی که در این مسیر و بستر رودخانه تخلف کرده اند و ساخت و ساز‌های غیر مجازی در بستر رودخانه انجام داده اند پرونده قضایی تشکیل شده و حکم به تخریب صادر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: نیروی انتظامی نیز بعنوان ضابط قضایی بایستی به وظیفه قانونی خود و همکاری در خصوص این تخریب‌های غیر مجاز عمل کند.

گفتنی است پروژه آزاد سازی حریم رودخانه دواسب ۹۵۰ متر طول دارد که ۳۰۰ متر ان انجام شده و مابقی نیز در حال اقدام است و این آزاد سازی علاوه بر بازگشایی مسیر و حریم رودخانه در جهت پیشگیری از بروز خسارات و حوادث ناشی از سیل برای ساکنین این منطقه صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/