بازدید بانوان کارآفرین از واحدهای موفق صنعتی در شهرک شهید سلیمی آذرشهر
بازدید بانوان کارآفرین از واحدهای موفق صنعتی در شهرک شهید سلیمی آذرشهر

در راستای حمایت از کارآفرینی بانوان در حوزه صنعت، جمعی از بانوان کارآفرین استان با هماهنگی اداره کل امور زنان و خانواده استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، از واحدهای موفق صنعتی در شهرک شهید سلیمی آذرشهر بازدید کردند. مشاور استاندار در امور زنان و خانواده در جلسه هم‌اندیشی و تبادل تجربیات بانوان موفق […]

در راستای حمایت از کارآفرینی بانوان در حوزه صنعت، جمعی از بانوان کارآفرین استان با هماهنگی اداره کل امور زنان و خانواده استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، از واحدهای موفق صنعتی در شهرک شهید سلیمی آذرشهر بازدید کردند.

مشاور استاندار در امور زنان و خانواده در جلسه هم‌اندیشی و تبادل تجربیات بانوان موفق کارآفرین که پس از این بازدید تشکیل شد، با اشاره به سابقه دیرینه تبریز در حوزه صنعت، گفت: مسئولان با جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاها و اجناس خارجی، به طور عملی از کالای ایرانی حمایت کنند.
 
نسرین پیرسمساری گفت: اگر این اتفاق بیفتد تولیدکنندگان داخلی رغبت بیشتری به رقابت سالم و انگیزه بیشتری برای تولید خواهند داشت و کیفیت محصولات ارتقا خواهد یافت.
 
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: یکی از اولویت‌های مهم  حوزه زنان در دولت سیزدهم، بحث مشارکت اقتصادی است و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از برنامه‌های کارآفرینی بانوان حمایت می‌کند.
 
رقیه صادق‌زاده با اشاره به لزوم بهبود فضای کسب‌وکار و تسهیل در روند صدور مجوزها، تسهیلات و بازاریابی، ازمسئولان مربوط خواست تا همکاری لازم را با زنان کارآفرین داشته باشند.
 
سیدمرتضی نیرومند، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به ضرورت توجه به استعدادها و نقش زنان در توسعه و اقتصاد کشور، گفت: زنان همانند مردان در عرصه کسب و کار موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌اند و با توجه به سیاست‌های دولت و تاکیدات رئیس جمهور بر حضور بانوان در مسائل مختلف، زنان در بحث حمایت از تولید نقش مهمی دارند.
 
در پایان این جلسه به مناسبت روز پاسداشت مادران و همسران شهدا، از مادر شهید منصور کلینی ممقانی و همسر شهید محمد واحدی تجلیل شد.