الاعرجی: در دیدار با سفیر عربستان به میانجی‌گری با ایران پرداخته نشد
الاعرجی: در دیدار با سفیر عربستان به میانجی‌گری با ایران پرداخته نشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق سه‌شنبه شب (دیشب) با «عبد العزیز الشمری» سفیر عربستان سعودی در بغداد دیدار کرد. در این دیدار بر اهمیت نزدیکی روابط کشورها از طریق گفت‌وگوی سازنده و اقدام مشترک تأکید شد. طبق گزارش وبگاه «السومریه نیوز»، دفتر اطلاع‌رسانی الاعرجی در بیانیه‌ای اعلام کرد […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق سه‌شنبه شب (دیشب) با «عبد العزیز الشمری» سفیر عربستان سعودی در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار بر اهمیت نزدیکی روابط کشورها از طریق گفت‌وگوی سازنده و اقدام مشترک تأکید شد.

طبق گزارش وبگاه «السومریه نیوز»، دفتر اطلاع‌رسانی الاعرجی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «در این دیدار به هیچ گونه میانجی‌گری بین ایران و عربستان پرداخته نشده و دو طرف تنها بر اهمیت گفت‌وگو بین کشورهای منطقه تأکید کردند».

 روزنامه «فایننشال تایمز» روز یک‌شنبه در گزارشی به نقل از «سه مقام» مدعی  مذاکرات مستقیم چند روز پیش میان مقام‌های ارشد عربستان سعودی و ایران در راستای تلاش برای بهبود روابط بین این دو کشور رقیب در منطقه، شده بود. طبق این گزارش، مذاکرات مستقیم مقام‌های سعودی و ایرانی در بغداد و بعد از گذشت پنج سال از قطع روابط دیپلماتیک ریاض و تهران صورت گرفته است.

این روزنامه انگلیسی به نقل از سه مقامی که هویت آنها را فاش نکرد، نوشت: این مذاکرات که از سال ۲۰۱۶ میلادی میان دو کشور برای نخستین‌بار صورت گرفت، با میانجیگری عراق بود. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که یک منبع آگاه در ایران و یک رسانه نزدیک به عربستان سعودی این گزارش را رد کرده‌اند. 

انتهای پیام/