افزایش ۲۰ درصدی مجازات جایگزین حبس در استان آذربایجان شرقی
افزایش ۲۰ درصدی مجازات جایگزین حبس در استان آذربایجان شرقی

موسی خلیل الهی در گفتگو با میزان، با تاکید بر ضرورت استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، گفت: با توجه به اینکه خواسته و ناخواسته با جرایم مختلف در جامعه روبه رو می‌شویم باید آسیب شناسی دقیقی بر روی علل ارتکابی انواع جرایم انجام شده و راهکار‌های مناسبی برای پیشگیری از آن ارائه شود. وی افزود: […]

موسی خلیل الهی در گفتگو با میزان، با تاکید بر ضرورت استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، گفت: با توجه به اینکه خواسته و ناخواسته با جرایم مختلف در جامعه روبه رو می‌شویم باید آسیب شناسی دقیقی بر روی علل ارتکابی انواع جرایم انجام شده و راهکار‌های مناسبی برای پیشگیری از آن ارائه شود.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه و تاکیدات آیت الله رئیسی به دنبال کاهش آمار ورودی زندانیان استان بودیم تا جایی که توانستیم در سال ۹۹، مجازات‌های جایگزین حبس ۲۰ درصد به نسبت مشابه سال ۹۸، افزایش پیدا کند.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: بدون شک زندانی شدن سرپرست خانوار بستر‌های بروز آسیب‌های اجتماعی را برای خانواده فرد زندانی ایجاد می‌کند و با توجه به این مساله باید راهکار‌های مناسبی را پیش بینی کرد که در سال جدید به آن بیش از گذشته خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/