دستگیری اعضاي يک شبکه هرمي توسط پليس
دستگیری اعضاي يک شبکه هرمي توسط پليس

فرمانده انتظامي شهرستان شبستر گفت: هشت نفر از اعضاي يک شبکه هرمي توسط پليس شهرستان شبستر دستگير شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ “فريدون حيدري” اظهار کرد: ماموران پليس امنيت عمومي اين شهرستان با انجام فعاليت هاي پليسي و تحقيقات نامحسوس در سطح شهر، موفق شدند يک شبکه هرمي را شناسايي […]

فرمانده انتظامي شهرستان شبستر گفت: هشت نفر از اعضاي يک شبکه هرمي توسط پليس شهرستان شبستر دستگير شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ “فريدون حيدري” اظهار کرد: ماموران پليس امنيت عمومي اين شهرستان با انجام فعاليت هاي پليسي و تحقيقات نامحسوس در سطح شهر، موفق شدند يک شبکه هرمي را شناسايي کنند.

وي افزود: ماموران با تشکيل يک تيم عملياتي، پس از هماهنگي با مقام قضائي توانستند هشت نفر از اعضاي اين شرکت را دستگير کنند.

حيدري تصريح کرد: در بازرسي از محل فعاليت اين باند، تعداد زيادي جزوه و سي دي هاي آموزش بازاريابي شبکه اي، تعدادي لوازم آرايشي بهداشتي و تجهيزات رايانه اي کشف کردند.

وي گفت: متهمان در بازجويي اعتراف کردند که براي عضوگيري و اعتمادسازي اعضا و قانوني جلوه دادن فعاليت‌هاي خود، شرايطي چون حسن اخلاق، اعتياد نداشتن به مواد مخدر و سيماي ظاهري مناسب را فراهم مي کردند.

فرمانده انتظامي شبستر بيان کرد: متهمان با تشکيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضائي شدند.

حيدري در خصوص ماهيت اين باند به شهروندان گفت: اعضاي اين باند در پوشش شرکت پخش مواد غذايي و لوازم آرايشي اقدام به عضو گيري کرده بودند و سپس کار خود را تغيير داده و در قالب سرمايه گذاري و به روش پديده بازاريابي شبکه‌ای ناسالم يا “دسيسه هرمي” با به کارگيري شيوه هاي رواني، افراد را به خريد محصولاتي که به آن‌ها نياز ندارند، مجبور مي کردند و آنها را با روياي ثروتمند شدن در مدت کوتاه فريب داده بودند.