دستگیری اعضای یک شبکه هرمی توسط پلیس
دستگیری اعضای یک شبکه هرمی توسط پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان شبستر گفت: هشت نفر از اعضای یک شبکه هرمی توسط پلیس شهرستان شبستر دستگیر شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ “فریدون حیدری” اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی این شهرستان با انجام فعالیت های پلیسی و تحقیقات نامحسوس در سطح شهر، موفق شدند یک شبکه هرمی را شناسایی […]

فرمانده انتظامی شهرستان شبستر گفت: هشت نفر از اعضای یک شبکه هرمی توسط پلیس شهرستان شبستر دستگیر شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ “فریدون حیدری” اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی این شهرستان با انجام فعالیت های پلیسی و تحقیقات نامحسوس در سطح شهر، موفق شدند یک شبکه هرمی را شناسایی کنند.

وی افزود: ماموران با تشکیل یک تیم عملیاتی، پس از هماهنگی با مقام قضائی توانستند هشت نفر از اعضای این شرکت را دستگیر کنند.

حیدری تصریح کرد: در بازرسی از محل فعالیت این باند، تعداد زیادی جزوه و سی دی های آموزش بازاریابی شبکه ای، تعدادی لوازم آرایشی بهداشتی و تجهیزات رایانه ای کشف کردند.

وی گفت: متهمان در بازجویی اعتراف کردند که برای عضوگیری و اعتمادسازی اعضا و قانونی جلوه دادن فعالیت‌های خود، شرایطی چون حسن اخلاق، اعتیاد نداشتن به مواد مخدر و سیمای ظاهری مناسب را فراهم می کردند.

فرمانده انتظامی شبستر بیان کرد: متهمان با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

حیدری در خصوص ماهیت این باند به شهروندان گفت: اعضای این باند در پوشش شرکت پخش مواد غذایی و لوازم آرایشی اقدام به عضو گیری کرده بودند و سپس کار خود را تغییر داده و در قالب سرمایه گذاری و به روش پدیده بازاریابی شبکه‌ای ناسالم یا “دسیسه هرمی” با به کارگیری شیوه های روانی، افراد را به خرید محصولاتی که به آن‌ها نیاز ندارند، مجبور می کردند و آنها را با رویای ثروتمند شدن در مدت کوتاه فریب داده بودند.