ضرورت ارتقای جایگاه درمانی آذربایجان شرقی در شمال غرب کشور
ضرورت ارتقای جایگاه درمانی آذربایجان شرقی در شمال غرب کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پسا برجام فرصت بسیار ارزشمندی برای کشور است و باید از این فرصت به وجود آمده برای اجرایی کردن طرح های قابل توجه در آذربایحان شرقی استفاده شود. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدحسین قاضی زاده هاشمی پنجشنبه شب در مراسم جشن پیروزی انقلاب […]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پسا برجام فرصت بسیار ارزشمندی برای کشور است و باید از این فرصت به وجود آمده برای اجرایی کردن طرح های قابل توجه در آذربایحان شرقی استفاده شود.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدحسین قاضی زاده هاشمی پنجشنبه شب در مراسم جشن پیروزی انقلاب در تالار وحدت تبریز اظهار کرد: آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های درمانی بسیار بالایی است و از استاندار می خواهم با استفاده از ظرفیت های موجود جایگاه درمانی این منطقه را به بالاتر از کشور ترکیه ارتقا دهد.
وی افزود: نیروی انسانی و تخصصی معتبرتر از کشورهای همسایه در آذربایجان شرقی وجود دارد و از استاندار خواهان همکاری بیشتر در خصوص احداث بیمارستان هایی با استاندار بین المللی هستیم.
دکتر هاشمی با اشاره به مشکلات اقتصادی دولت در سال های گذشته گفت: دولت تدبیر و امید برای نخستین بار در کشور توانست وابستگی به بودجه نفت را کاهش داده و ایران اسلامی را به کشوری امن و سودآور تبدیل کند.
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: رمز پیروزی ما در سال ۱۳۵۷اتحاد ، ایمان به خدا و اطاعت از رهبری بود و با سرلوحه قرار دادن آن می توانیم به اهداف بلند مدت کشور که یکی از آنها رفاه اجتماعی است، دست یابیم.
هاشمی گفت: امیدوارم همه ایام در کشور ما دهه فجر باشد و مردم ایران همیشه سلامت باشند.
وی با بیان اینکه شعله انقلاب اسلامی از آذربایجان فروزان شد و تاریخ کهن ایران به این خطه افتخار می کند؛ اظهارکرد: شهدای لشکر عاشورا مردان بزرگی هستند که برای نسل جوان می تواند بهترین الگوی زندگی باشند.
هاشمی اظهارامیدواری کرد: در مسیر تحقق آرمان های بزرگ شهدا، هر کس در هر کجای ایران اسلامی است از کوشش و تلاش فروگذاری نکند.
وی خاطر نشان کرد: درست است که انقلاب اسلامی از خرداد ۴۲ شروع شد ولی اوج آن بعد از چهلمی بود که مردم تبریز برای شهدای قم گرفتند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و اتفاقات زیادی در این مدت روی داده ولی هیچ کدام از فشارها و تحریم ها ذره ای از جانفشانی این ملت به انقلاب نکاسته است.
هاشمی ادامه داد: اینکه اکنون وزیر امور خارجه ما با صلابت در جمع قدرت های بزرگ بین المللی حضور پیدا کرده است، نشان دهنده اقتدار و عظمت ایران است.
وی با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری رتبه اول منطقه و شانزدهم جهان هستیم ، گفت: این دستاورد یکی از نمادهای قدرت ایران است.
هاشمی افزود: در سال های گذشته در حوزه درمان و بیمه مشکلاتی وجود داشت که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با وجود وضع اقتصادی نامناسب؛ اکنون شاهد افزایش دسترسی عموم به خدمات درمانی در کشور هستیم.
وی ادامه داد: هم اکنون کمبود پزشک در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر رفع شده و مراکز درمانی نوسازی و بازسازی شده اند.
وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: در آذربایجان شرقی با همت مسئولان در حوزه درمان اقدامات بسیار مناسب و ارشمندی صورت گرفته است و اکنون شاهد اجرای طرح های عمرانی با متراژ بیش از ۲۳۰ هزار متر مربع در این استان هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر پنج شنبه به منظور افتتاح طرح های درمانی و سلامت به تبریز سفر کرده است.
افتتاح هفت مرکز بهداشتی، ساختمان خون و انکولوژی بیمارستان کودکان تبریز و توزیع ۵۰ دستگاه آمبولانس از جمله برنامه های وزیر در سفر به آذربایجان شرقی است.
دکتر هاشمی در دومین روز حضور خود در تبریز از دیگر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بازدید می کند.
وزیر بهداشت همچنین به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز نیز سخنرانی خواهد کرد.