پیغام بولت: اگه می‌تونی منو بگیر / نمایش خردکننده میگ میگ در المپیا استادیوم
پیغام بولت: اگه می‌تونی منو بگیر / نمایش خردکننده میگ میگ در المپیا استادیوم

نگاه اوسین بولت به ژوسلین گاتلین نزدیک ترین رقیبش در فینال ۱۰۰ متر المپیک  پرده آخر نمایش میگ میگ جاماییکایی بود . به گزارش  قلم پرس به نقل از “ورزش‌سه”، آیا شک داشتید که صاحب مدال طلای دو ۱۰۰ متر کسی جزء یوسین بولت باشد؟ مردی که حالا به افسانه رقابت های المپیک تبدیل شده […]

نگاه اوسین بولت به ژوسلین گاتلین نزدیک ترین رقیبش در فینال ۱۰۰ متر المپیک  پرده آخر نمایش میگ میگ جاماییکایی بود .

به گزارش  قلم پرس به نقل از “ورزش‌سه”، آیا شک داشتید که صاحب مدال طلای دو ۱۰۰ متر کسی جزء یوسین بولت باشد؟ مردی که حالا به افسانه رقابت های المپیک تبدیل شده و برای سومین بار متوالی قهرمان دوی ۱۰۰ ازخط پایان زودتر از همه عبور کرد تا مثل دو دوره قبلی ژست آشنایش را برای تماشاگزان حاضر در ورزشگاه المپیا تکرار کند .او در پایان مسابقه گفت : حالا جاودانه شده ام .

ورزشگاه محل برگزاری رقابت های دو ومیدانی تا یکی ، دو ساعت قبل از آغزا فینال دوی ۱۰۰ متر خالی از تماشاگر بود صحنه ای که اصلا به مذاق اعجوبه جامائیکایی خوش نمی آمد . او که دوست داشت نمایش فینالش پرتماشاچی ترین باشد ، تصمیم گرفت از طریق توئیتر خود از علاقمندان و طرفدارانش بخواهد که خود را برای دیدن نمایش او به ورزشگاه برسانند.همین توئیت کافی بود تا طرفدارانش از محله های پایین شهر با اتوبوس و ترن خود را به دهکده المپیک رسانده و تماشاگر نمایش بولت افسانه ای باشند.بولت پس از این قهرمانی گفت: خوشحالم و به خودم افتخار می‌کنم. آمدم تا به دنیا یک بار دیگر ثابت کنم که بهترین هستم.

بولت متولد ۲۱ آگوست ۱۹۸۶ در خانواده نسبتا فقیر در شهر شروود کانتنت از توابع استان ترلاونی در جامائیکاست که با گذشت دو دهه از تولدش به بزرگ ترین افتخار ورزش کشورش تبدیل و در رقابت های المپیک القاب بسیاری برای خود پیدا کرد. یوسین بولت با یک متر و ۹۵ سانتی متر قد و ۹۴ کیلوگرم وزن در المپیک ۲۰۰۸ پکن توانست اولین مدال طلا را بر گردن آویخته و در لندن هم عنوان خود را تکرار کند و این بار در ریو او با هت تریک در کسب طلا نامش را برای اولین بار به عنوان دونده ای سه بار متوالی قهرمان دوی ۱۰۰ متر شده است جاودانه کرد.
یوسین بولت بعد از قهرمانی در مصاحبه با شبکه های تلویزیونی حاضر در ریو گفت:«این مسابقه ایده آل من نبود چون تنها برای بردن مدال دویدم و دنبال ثبت رکورد جدید نبودم». بسیاری از کارشناسان دو و میدانی دنیا اعتقاد دارند بولت که رکورددار ۱۰۰ متر دنیا است حالا قصد دارد در دوی ۲۰۰ متر هم بدود و رکورددار این رشته هم بشود، رقابتی که امشب برگزار می شود و بولت برای دومین طلا هم نقشه های زیادی کشیده است.او گفت : اعتماد به نفس بالایی دارم. رقابت ۱۰۰ متر سخت‌ترین آزمون برایم بود. حالا می‌خواهم طلای ۲۰۰ متر را هم بگیرم.
یوسین در حالی فینال ۱۰۰ متر را به عنوان نفر اول به پایان رساند که تا ثانیه ۶٫۱ گاتلین آمریکایی از بولت پیش بود اما اعجوبه جامائیکایی در ثانیه ۸٫۷ توانست از رقیب خود پیشی گرفته و بعد هم با حالتی مغرورانه بدون این که به خط پایان بنگرد تنها با تماشای دوربین های تلویزیونی و لبخندی خرد کنننده و حاکی از اعتماد به نفس ،فاتح جذاب ترین رقابت دوومیدانی المپیک شد. او درباره اینکه در ابتدای مسابقه بامداد امروز از «جاستین گاتلین» عقب افتاده بود، عنوان کرد: حقیقت این است آنچه در پخش تلویزیونی دیده می شود، بدتر از آن چیزی است که من احساس می‌کردم. می‌دانستم این اتفاق رخ می‌دهد. گاتلین همیشه خیلی خوب شروع می‌کند، اما آنچه من انجام می‌دهم، نیازمند زمان است.
او درباره ادامه کارش در این المپیک می گوید: هدف من کسب سه طلاست و هرچه غیر این ناکامی است . پس ، هیجان با میگ میگ ادامه دارد . ما دو رکورد دیگر از او طلب داریم ؛ چیزی که قطعا به ما اهدایش خواهد کرد.