واکنش پوتین به مقایسه کردن او با هیتلر
واکنش پوتین به مقایسه کردن او با هیتلر

پوتین، سرانجام به سخنان هیلاری کلینتون و مقایسه “ولادیمیر پوتین” با “آدولف هیتلر” پاسخ داد. به گزارش قلم پرس، خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با الیور استون (کارگردان معروف آمریکایی — سازنده فیلم مستندی در باره رهبر روسیه)، در نهایت به سخنان هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا که به […]

پوتین، سرانجام به سخنان هیلاری کلینتون و مقایسه “ولادیمیر پوتین” با “آدولف هیتلر” پاسخ داد.

به گزارش قلم پرس، خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با الیور استون (کارگردان معروف آمریکایی — سازنده فیلم مستندی در باره رهبر روسیه)، در نهایت به سخنان هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا که به مقایسه پوتین و آدولف هیتلر پرداخته بود، واکنش نشان داد.

رئیس جمهور روسیه در این مصاحبه اعلام نمود، مسکو نیز می تواند از چنین قیاس ها و تشابه هایی برای توصیف کار سیاستمداران آمریکایی استفاده کنند، اما کرملین در تلاش است تا از این نوع لحن و  اظهارات شدید خودداری کند.

پوتین در ادامه گفت: “هیچ چیز جدیدی برای ما در این میان وجود دارد. ما او را شخصا” می شناسیم. او یک زن پر انرژی است، ما نیز می توانیم از این نوع مقایسه ها استفاده کنیم، اما ما به دلیل فرهنگ سیاسی خود از چنین اظهارنظرات افراطی خودداری می کنیم”.

شایان ذکر است، کلینتون در مارس ۲۰۱۴ ، در اظهارات خود در خصوص شبه جزیره کریمه اعلام نمود، “پوتین می گوید می خواهد از ساکنان یک شبه جزیره روسی حفاظت کند. این سخنان پوتین شبیه اقدامات هیتلر برای حفاظت از شهروندان با ریشه آلمانی در شرق اروپا است”.