هشدار درباره تاسیس سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل/ اسرائیل خط قرمز کشورهای مسلمان است
هشدار درباره تاسیس سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل/ اسرائیل خط قرمز کشورهای مسلمان است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، تاکید کرد :حفظ وحدت میان دو کشور دوست و همسایه ایران و جمهوری آذربایجان با هوشیاری رسانه‌ها دو چندان و وحدت رسانه‌های به همراه توجه به تمدن و فرهنگ مشترک همواره زمینه ساز اتخاذ سیاست‌های صلح جویانه و روابط عمیق میان دو کشور خواهد شد. […]

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، تاکید کرد :حفظ وحدت میان دو کشور دوست و همسایه ایران و جمهوری آذربایجان با هوشیاری رسانه‌ها دو چندان و وحدت رسانه‌های به همراه توجه به تمدن و فرهنگ مشترک همواره زمینه ساز اتخاذ سیاست‌های صلح جویانه و روابط عمیق میان دو کشور خواهد شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با نمایندگان رسانه‌های کشورهای اسلامی، که به میزبانی شهرداری چند روزی را میهمان تبریز شده‌اند، اظهار داشت: برخی کشورها سعی دارند بین دو کشور تفرقه‌افکنی کنند از این رو از جمهوری آذربایجان می‌خواهیم از توطئه‌های دشمنان آگاه باشند.

وی با  تاثیرگذار خواندن رسانه‌ها در پیوند دو کشور ، مقابله با تفرقه افکنی‌های دشمنان، اظهار داشت: رسانه می توانند دو دولت و دو ملت را به هم بیشتر نزدیک کنند و در تقویت و توسعه فرهنگ مشترک اثرگذار باشند.

آل‌هاشم  گفت: اسرائیل خط قرمز کشورهای مسلمان است و از جمهوری آذربابجان می‌خواهیم هیچ اقدامی در خصوص ایجاد روابط با اسرائیل را قبول نکند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: در خصوص تاسیس سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که از جمهوری آذربایجان نباید از این اقدام استقبال کنند.

وی همچنین بر اعتماد ایران به جمهوری آذربایجان تاکید کرد و گفت: تمام مناسبات سیاسی اجتماعی و سیاسی ایران با جمهوری آذربایجان بر پایه اعتماد بوده است ولی اجرای سیاست های تفرقه افکنانه دشمنان در این کشور نگران کننده است.

آل‌هاشم در ادامه سخنان خود با اشاره به دیدار آیت الله ملکوتی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و حیدر علی اف رییس جمهور وقت جمهوری آذربایجان گفت: خاطره خوشی از دیدار این دو بزرگوار در همین دفتر می خواهم برایتان بازگو کنم که با وجود این که هر دوی ایشان نیستند اما خاطره خوبی از آنها به یادگار باقی است.

وی ضمن نقل قول از رئیس جمهور سابق آذربایجان در مورد آیت الله ملکوتی گفت: حیدر علی اف، آیت الله ملکوتی را انسانی با تقوا معرفی کرده است.