مشاركت ۵۹درصدی مردم در دور دوم انتخابات
مشاركت ۵۹درصدی مردم در دور دوم انتخابات

قائم مقام وزیر كشور با بیان این كه اسامی منتخبان ۵۱ حوزه انتخابیه در دور دوم انتخابات تاكنون اعلام شده است، گفت: در این دوره نسبت به دور اول ما شاهد مشاركت ۵۹ درصدی هستیم كه در مقایسه با مرحله دوم مجلس نهم ، سه درصد رشد را در ارتباط با شركت كنندگان ملاحظه می […]

قائم مقام وزیر كشور با بیان این كه اسامی منتخبان ۵۱ حوزه انتخابیه در دور دوم انتخابات تاكنون اعلام شده است، گفت: در این دوره نسبت به دور اول ما شاهد مشاركت ۵۹ درصدی هستیم كه در مقایسه با مرحله دوم مجلس نهم ، سه درصد رشد را در ارتباط با شركت كنندگان ملاحظه می كنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایرنا ، حسینعلی امیری دقایقی پیش در جمع خبرنگاران گفت: تاكنون نتایج ۵۱ حوزه انتخابیه اعلام شده و نتایج چهار حوزه دیگر در حال گذراندن تشریفات قانونی است كه در اسرع وقت انجام و اعلام می شود.
وی افزود: از مردم ایران در ۲۱ استان و ۵۵ حوزه كه در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تكلیف ۶۸ كرسی پای صندوق های رای آمدند تشكر می كنم.
وی اضافه كرد: همكاری و همراهی بین دستگاه های اجرایی، بخش های مختلف وزارت كشور، شورای نگهبان و هیات های نظارت خوب بود و همدلی و همكاری باعث شد این دوره از انتخابات در عین اینكه سرشار از شور و شعف انتخاباتی باشد در كمال متانت و آرامش برگزار شود.
قائم مقام وزیر كشور گفت: ۴۷ درصد از شركت كنندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خانم ها و ۵۳ درصد آقایان هستند.
وی افزود: همچنین از ۶۸ منتخب انتخابات مرحله دوم مجلس، چهار نفر از خانم ها و ۶۴ نفر از آقایان هستند.
امیری ادامه داد: از جهت تركیب سنی منتخبان نیز بین ۳۰ تا ۳۵ سال سه نفر، ۶۱ تا ۶۵ سال چهار نفر و بیشترین فراوانی نیز بین سنین ۴۶ تا ۵۰ ، با ۱۷ نفر است.
وی همچنین با بیان اینكه از نیمه شب گذشته شمارش آرا آغاز شده است، گفت: در تمام حوزه های انتخابیه دستگاه های الكترونیكی برای احزار هویت رای دهندگان مستقر شده بود.
قائم مقام وزیر كشور اظهار داشت: معمولا هم با توجه به اینكه در مرحله اول تعداد كاندیداها زیاد است و مشاركت بالا است در مرحله دوم چنین است كه رقابت به تعداد دو برابر تعداد صندلی ها است و حضور ۵۹ درصد نسبت به مرحله اول قابل تقدیر و تحسین شركت كنندگان و هموطنان است.