ادعای رسانه‌های روس و عرب درباره استقرار جنگنده‌های روسیه در همدان
ادعای رسانه‌های روس و عرب درباره استقرار جنگنده‌های روسیه در همدان

برخی رسانه‌های روسی و عربی از استقرار جنگنده‌های روسیه در پایگاه هوایی نوژه همدان برای حمله به مواضع داعش در سوریه خبر دادند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، شبکه ۲۴ روسیه و پایگاه خبری المصدر تصاویری منتشر کرده و گزارش داده‌اند که جنگنده‌های « تو- ۲۲ ام ۳» روسیه در یک […]

برخی رسانه‌های روسی و عربی از استقرار جنگنده‌های روسیه در پایگاه هوایی نوژه همدان برای حمله به مواضع داعش در سوریه خبر دادند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، شبکه ۲۴ روسیه و پایگاه خبری المصدر تصاویری منتشر کرده و گزارش داده‌اند که جنگنده‌های « تو- ۲۲ ام ۳» روسیه در یک پایگاه هوایی در همدان واقع در غرب ایران مستقر شده‌اند و آماده پرواز به سمت سوریه برای حمله به مواضع تروریست‌های داعش هستند.

هدف از استقرار این هواپیماها در همدان کاهش ۶۰ درصدی زمان پرواز آن‌ها و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه و افزایش تاثیرگذاری حملات این جنگنده‌ها عنوان شده است.

مقصد این پروازها از روسیه تا شهر پالمیرا در سوریه حدود دو هزار و ۱۵۰ کیلومتر است اما فاصله پایگاه هوایی همدان تا پالمیرا تنها ۹۰۰ کیلومتر است.

ارتش روسیه هنوز اعلام نکرده است که چه تعداد از جنگنده‌هایش قرار است از پایگاه هوایی همدان پرواز کنند.

به گزارش پایگاه خبری المصدر، این اتفاقا نشان دهنده افزایش چشمگیر روابط سیاسی روسیه و ایران است که هر دو از هم‌پیمانان دمشق محسوب می‌شوند.

به گزارش ایسنا، هنوز مقامات نظامی و سیاسی ایران این خبر را تایید یا رد نکرده‌اند.

هم‌چنین رسانه‌های روس از درخواست مسکو از تهران و بغداد برای استفاده از حریم هوایی‌شان به منظور پرتاب موشک‌های کروز به سمت مواضع تروریست‌ها در سوریه خبر داده‌اند.