۱۸ درصد دانش آموزان آذربایجان‌شرقی در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند
۱۸ درصد دانش آموزان آذربایجان‌شرقی در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

دبیر شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۱۸ درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این مدارس نیز بخش مهمی از آموزش و پرورش دانش‌آموزان را بر عهده دارند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی امروز در […]دبیر شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۱۸ درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این مدارس نیز بخش مهمی از آموزش و پرورش دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش در محل عمارت استانداری آذربایجان شرقی، مصوبات این شورا در برطرف کردن بخشی از مشکلات آموزش و پرورش را راهگشا و موثر عنوان  و اظهارکرد: آغاز توزیع شیر در مدارس نیز از مصوبات این شورا است که با حمایت آقای استانداری به سرانجام رسید و ما جزو استان‌های موفق در اجرای این طرح در مدارس هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان را از جمله اهداف مورد توجه و حائز اهمیت در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: اهمیت مراقبت‌های اجتماعی در این زمینه به قدری زیاد است که به این منظور، سامانه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان نماد راه‌اندازی شده و غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر، پرخطر و دارای فوریت روانی_اجتماعی از طریق سامانه نماد در حال انجام است.

سعادتی ادامه داد: بعد از غربالگری و انجام مصاحبه‌های تشخیصی و مشخص شدن افراد درگیر با آسیب‌ها، مداخله مختصر و مداخله تخصصی در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی انجام می‌پذیرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به امکان تماس دانش‌آموزان و اولیا با خط ملی ۱۵۷۰ به عنوان اورژانس اجتماعی دانش‌آموزی، گفت: اولیا و دانش‌آموزان می‌توانند با خط ۱۵۷۰ تماس حاصل کرده و از خدمات حمایتی، مشورتی و مددکاری، بهره‌مند شوند.

وی، همچنین برنامه‌ریزی در زمینه‌های پرورشی و فرهنگی در مدارس به ویژه برگزاری برنامه‌های اردویی و تفریحی در مدارس را در کاهش میزان برخی آسیب‌های اجتماعی شایع در بین‌ دانش‌آموزان، موثر دانست.

دبیر شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۱۸ درصد از دانش آموزان استان در  مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این مدارس نیز بخش مهمی از آموزش و پرورش دانش‌آموزان را بر عهده دارند. به زودی دوره‌های آموزشی ویژه همکاران مدارس غیردولتی برگزار شده و نظارت‌ها و ارزیابی‌ها در راستای افزایش کیفیت آموزش در تمامی مدارس به طور جدی‌تر دنبال می‌شود.

پایان پیام/