۱۷۰ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ بارش نیم متری در مرند
۱۷۰ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ بارش نیم متری در مرند

اروجعلی علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ۷۰ روستا در هشترود، ۵۵ روستا در چاروایماق و بقیه مربوط به روستاهای شهرستانهای اهر، ورزقان، بستان آباد می‌شود. وی با اشاره به اینکه فعلا تمرکز بر باز کردن راه‌های اصلی می باشد پیش بینی کرد تا فردا یا سه شنبه بازکردن راههای […]

اروجعلی علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ۷۰ روستا در هشترود، ۵۵ روستا در چاروایماق و بقیه مربوط به روستاهای شهرستانهای اهر، ورزقان، بستان آباد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعلا تمرکز بر باز کردن راه‌های اصلی می باشد پیش بینی کرد تا فردا یا سه شنبه بازکردن راههای روستایی به طول بیانجامد.

علیزاده ضمن یادآوری اینکه از پنج شنبه بارش برف در آذربایجان شرقی شروع شده و تا فردا بعدازظهر نیز ادامه دارد، گفت: اکیپ‌های راهداری در این مدت بارهای مسیری را باز کرده اند و بلافاصله با کولاکی دوباره بسته شده و مجدد این مسیر بازگشایی شده است.

این مقام مسئول در حوزه حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: در طی این چند روز مسیرهای مانند گردنه گویجبل، تبریز-مرند-اواغلی- جلفا، صوفیان- شبستر- تسوج، اهر- کلیبر، آزاد راه تبریز- زنجان و شهید کسایی هر کدام بالغ بر سه بار در روز توسط اکیپ‌های راهداری مستقر در جاده‌ها بازگشایی می‌شود.

تلاش شبانه روزی یک هزار و ۱۰۰ نفر در جاده‌های آذربایجان‌شرقی

وی ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی همکارانش در فصلهای زمستان گفت: نزدیک به یک هزار و ۱۰۰ نفر پرسنل راهداری، از آغاز فصل زمستان در جاده های استان مستقر شده و با استفاده از بیش از ۶۰۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین از جمله برف روب و برف خور اقدام به بازگشایی مسیرها، برروبی، نمک پاشی و … می‌کنند.

علیزاد عنوان کرد: در سایه تلاش این تلاشگران همه راههای اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها امکان پذیر می باشد.

امداد رسانی به ۷۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: طی شبانه روز گذشته بیش از ۷۰ دستگاه خودرو شامل ۱۵ دستگاه خودروی سنگین و بقیه خودروی سبک و سواری در جاده های استان از سوی اکیپ‌های راهداری امدادرسانی شده‌اند.

بارش  نیم متری در مرند

وی از بارش نیم متری در شهرستان مرند خبر داد و اضافه کرد: این شهرستان بیشترین ارتفاع بارش را به خود اختصاص داده و شهرستانهای اهر، کلیبر و ورزقان بین ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر ارتفاع بارش را تجربه کرده اند.

علیزاده در پایان از شهروندان روستایی خواست تا از خانه های خودر خارج نشوند مگر به ضرورت، همچنین به رانندگان و افرادی که قصد تردد در جاده های استان را دارند نیز توصیه کرد سفرهای خود را به تعویق بیندازند ولی اگر سفری با ضرورت بالا را باید انجام دهند حتما تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم، آذوقه و … را حتما در خودرهای خود همراه داشته باشند.

آذربایجان شرقی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه که ۴ هزار کیلومتر آن را اصلی و فرعی و ۱۰ هزار کیلومتر روستایی یکی از استانهای کشور با تکثر راه محسوب می شود.

انتهای پیام/۶۰۰۱۴/ی