۱۵۰ روستای هشترود در محاصره برف/ ارتفاع برف به ۳ متر رسید
۱۵۰ روستای هشترود در محاصره برف/ ارتفاع برف به ۳ متر رسید
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود از مسدود بودن راه ارتباطی 150 روستای این شهرستان بر اثر برف و کولاک خبر داد.

به گزارش قلم پرس، علی ابوالحسنی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: وزش باد و کولاک شدید به علت کاهش دید افقی رانندگان احتمال وقوع حوادث جاده‌ای را افزایش می‌دهد که به رانندگان عزیز توصیه می‌شود تا حد امکان از سفر به محورهای هشترود خودداری کنند.

وی در خصوص وضعیت راه‌های روستایی نیز  گفت: اکثر راه‌های روستایی هشترود مجددا بسته شد  و به دلیل محدودیت در امکانات، پس از مناسب‌سازی راه‌های اصلی، بازگشایی راه‌های روستایی انجام می شود.

 ابوالحسنی  با تاکید بر لزوم مجهز بودن تمام وسایل نقلیه به تجهیزات ایمنی زمستانی گفت: از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ به ویژه در محور هشترود مراغه _ قره چمن و میانه  خودداری خواهد شد.

وی افزود: بارش برف چند روز گذشته باعث مسدود شدن راه ارتباطی ۱۵۰ روستای شهرستان شده بود که دیروز راه ارتباطی ۱۲۰ روستا بازگشایی شد اما برف و کولاک صبح امروز مجددا راه‌های روستایی بازگشایی شده مجددا مسدود شد.

ابوالحسنی ادامه داد: ۶ اکیپ راهداری با ۱۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در حال بازگشایی راه‌های مسدود شده هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود با بیان اینکه مسافران از سفرهای غیرضروری در محورهای هشترود مخصوصا محورهای برفگیر خودداری کنند، اظهار کرد: در صورت ضرورت به سفر حتما تمام موارد ایمنی را رعایت نموده و زنجیر چرخ و جیره خشک و لباس گرم همراه داشته باشید.
وی تاکید کرد: قبل از سفر حتما با تماس با شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راههای استان از وضعیت راه‌ها با خبر شوید.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

علی ابوالحسنی خاطرنشان کرد: رانندگان قبل از سفر  از طریق سامانه ۱۴۱ و شماره تلفن‌های ۰۴۱۵۲۶۲۲۲۸۸ و ۰۴۱۵۲۶۲۲۱۲۹ و ۰۴۱۵۲۶۲۶۰۵۵ از وضعیت راه‌های این شهرستان اطلاع حاصل کنند.
وی همچنین با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها، رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.

گزارش فارس حاکی است، ارتفاع برف در برخی نقاط و گردنه ها به ویژه  در محور روستایی دیزج علیقلی بیگ، مهمان و آتش بیگ به سه متر می رسد.

انتهای پیام/