۸۲ درصد بازنشستگان کشوری مشمول «همسان سازی حقوق» شدند
۸۲ درصد بازنشستگان کشوری مشمول «همسان سازی حقوق» شدند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال ۸۲ درصد از بازنشستگان زیرپوشش این صندوق مشمول طرح همسان سازی حقوق شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده در نشست معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهور با اعلام این خبر اظهار کرد: صندوق بازنشستگی یک میلیون […]

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال ۸۲ درصد از بازنشستگان زیرپوشش این صندوق مشمول طرح همسان سازی حقوق شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده در نشست معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهور با اعلام این خبر اظهار کرد: صندوق بازنشستگی یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش دارد و دومین صندوق بیمه ای کشور است.

تقی زاده با بیان اینکه میانگین حقوق بازنشستگان کشوری امسال به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است، گفت: امیدواریم با تدبیر دولت و مجلس و اختصاص ۴۵۰۰ میلیارد تومان به بحث همسان سازی حقوق، سال ۹۸ شاهد افزایش بیشتر حقوق بازنشستگان به خصوص در میان حقوق های کمتر از دو میلیون تومان باشیم.

وی با بیان اینکه شفافیت و پاسخگویی دو شعار و مؤلفه کلیدی دولت دکتر روحانی است، افزود: با وجود برخی مقاومتها و مخالفتها برای تحقق این شعارها، گام های جدی و اساسی از سوی نهادهای مختلف به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه برداشته شده است.

وی تاکید کرد: امروز ما در نظام اداری و اقتصادی به شدت نیازمند “انقلاب شفافیت” هستیم و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید شفافیت به مثابه یک راهبرد مورد توجه قرار گرفته و ادامه این راهبرد موجب اعتبار بخشی و اعتماد سازی در جامعه می شود.

تقی زاده با اشاره به برخی ساز وکارها که می تواند از فسادها و رانتها و ویژه خواری های خاص جلوگیری کند، تصریح کرد: اجرای قوانین موجود در زمینه مبارزه با فساد و اصلاح آنها در صورت نیاز، کاهش تصدی دولت در اقتصاد، ارتقای سطح شفافیت در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری دولت، اجرای قانون انتشار و دسترسی آزادانه به اطلاعات، استفاده از ظرفیتهای دولت الکترونیک برای افزایش شفافیت و مبارزه با فساد، تدوین قوانین و به کارگیری ابزارهای لازم برای افزایش نظارت عمومی بر عملکرد و فعالیت ها، اصلاح حاکمیت شرکتی در سطح شرکتهای دولتی و ارتقای شفافیت در عملکرد مالی آنها، واگذاری امور به گروههای مدنی به نحوی که از شدت رانتهای اطلاعاتی و مالی کاسته شود و استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی برای شفاف سازی عملکرد دولت از جمله این سازو کارها است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، تقی زاده ادامه داد: خوشبختانه رویکرد و اراده دولت دوازدهم هم برای اجرای حقوق شهروندی و هم برای مبارزه با فساد این است که همه دولت به خصوص بخش اقتصادی در مدل اتاق شیشه‌ای در معرض دید و قضاوت عموم مردم قرار گیرد تا همه شهروندان مطلع باشند دولت چه کار می‌کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره با اهمیت ایجاد شفافیت در حوزه صندوق های بازنشستگی،گفت؛ جای بسی خوشحالی است که این نگاه و رویکرد در برنامه ها و عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همین مدت قابل لمس است و مانیز به حمایت و پشتیبانی از این استراتژی اقای شریعتمداری که آغاز حرکتی جدی در مبارزه با فساد و رانت های اطلاعاتی است، تمام جهت گیری ها و برنامه های صندوق را در این مسیر قرار دادیم.

تقی زاده شفافیت را لازمه فعالیتها بویژه دربخش های اقتصادی عنوان کرد و گفت: ازطریق شفاف سازی می توان گلوگاه فساد را کنترل وساختارهای ضدفساد را در مجموعه مستقر کرد.

وی گفت: بخشی از سازوکارهای شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری با طراحی وآماده سازی سیستم bi یا سیستم هوش تجاری که کلیه فعالیتهای مالی واداری ، سودوزیان، خرید وفروش، مطالبات ،بدهی ها، قراردادها ،هزینه کردها ،معاملات رابه صورت شفاف و آنلاین در معرض دید عموم مردم قرارخواهد داد اجرایی شده و ما عملا دسترسی آزاد به اطلاعات را عملیاتی کردیم.