گشایش نماد معاملاتی گواهی سپرده برنج طارم مازندران در بورس کالا
گشایش نماد معاملاتی گواهی سپرده برنج طارم مازندران در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر؛ در این اطلاعیه آمده است از روز شنبه مورخ ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج سفید طارم انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران گشایش یافته و آماده معامله است. براساس اطلاعیه منتشره نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج سفید طارم […]

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر؛ در این اطلاعیه آمده است از روز شنبه مورخ ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج سفید طارم انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران گشایش یافته و آماده معامله است.

براساس اطلاعیه منتشره نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج سفید طارم انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران در بورس کالا “برنج طارم ۰۰۰۳ تجارت مازندران (پ) (برنج۰۰۰۳پ۰۱)” خواهد بود.

محصول تحویلی به انبار می بایست تولید سال زراعی جاری و در کیسه های پلاستیکی باشد و انباردار، کالای تولیدی سال های زراعی گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

طبق این اطلاعیه سررسید انبار ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ بوده و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده ۲۶ خرداد ماه است و پس از آن معاملات نماد برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

گفتنی است هر گواهی سپرده برنج معادل یک کیلوگرم از این محصول است. اطلاعات مربوط به سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش بورس کالا قسمت “گواهی سپرده” در سایت www.tsetmc.com برای عموم قابل مشاهده است.

گفتنی است، اواسط اسفند ماه سال گذشته بود که نماد معاملاتی برنج طارم مازندران در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران درج شده بود تا در سال جدید، معاملات این نماد آغاز شود.

لازم به ذکر است، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید اخیر خود از پایانه بین المللی صادرات برنج آمل از موافقت وزارت اقتصاد با ورود برنج به بورس کالا خبر داده بود که حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران نیز آمادگی بورس کالا و فراهم بودن زیرساخت های لازم برای عرضه برنج را اعلام کرد.

در ادامه اکبر میرزاپور سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران از اقدامات به منظور پذیرش انبارهایی برای آغاز معاملات گواهی سپرده برنج خبر داد که گشایش نخستین انبار متعلق به شرکت توسعه تجارت برنج مازندران به زودی اعلام خواهد شد.