پیام نوروزی دکتر ظریف خطاب به ایرانیان خارج از کشور
پیام نوروزی دکتر ظریف خطاب به ایرانیان خارج از کشور

وزیر خارجه در پیامی به ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد:برای همه ایرانیانی که در گوشه گوشه جهان موجب افتخار ایران و ایرانی و همچون پلی برای ارتباط فرهنگ ها و پیوند ایران با جهان هستند، بهترین ها را در سال جدید آرزو می کنم. به گزارش قلم پرس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه  کشورمان در آستانه […]

وزیر خارجه در پیامی به ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد:برای همه ایرانیانی که در گوشه گوشه جهان موجب افتخار ایران و ایرانی و همچون پلی برای ارتباط فرهنگ ها و پیوند ایران با جهان هستند، بهترین ها را در سال جدید آرزو می کنم.

به گزارش قلم پرس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه  کشورمان در آستانه سال نو پیامی نوروزی خطاب به ایرانیان خارج از کشور صادر کرد. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار

یا مدبر الیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الی احسن الحال

 

در آستانه سال نو ۱۳۹۵ شمسی و فرا رسیدن نوروز، این عید سعید را به همه ایرانیان عزیز در سراسر جهان تبریک و تهنیت می گویم.

سال ۱۳۹۴ در حالی به پایان می رسد که جمهوری اسلامی ایران با به فرجام رسیدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و برگزاری موفقیت آمیز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با مشارکت گسترده مردمی و انتخاب هشیارانه ملت بزرگ ایران، در مسیر رشد و اعتلای هرچه بیشتر و آغاز مرحله دیگری از فرازهای تاریخ خود قرار گرفته است.

نوروز مناسبتی برای نو شدن همه چیز و بهار جان ها در همراهی با بهار طبیعت است. برای جمهوری اسلامی ایران تداوم موفقیت ها در سال جدید و برای همه ایرانیانی که در گوشه گوشه جهان موجب افتخار ایران و ایرانی و همچون پلی برای ارتباط فرهنگ ها و پیوند ایران با جهان هستند بهترین ها را در سال جدید آرزو می کنم.

 

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه