پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه بزرگ‌ترین گناه و خیانت است/ مشکل آمریکا با اسلام ناب محمدی است
پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه بزرگ‌ترین گناه و خیانت است/ مشکل آمریکا با اسلام ناب محمدی است

به گزارش قلم پرس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، با بیان اینکه از اول انقلاب تا به امروز با استعمار و استکبار به ویژه آمریکا در حال مبارزه […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، با بیان اینکه از اول انقلاب تا به امروز با استعمار و استکبار به ویژه آمریکا در حال مبارزه هستیم، اظهار داشت: مسائل ما با آمریکا مسائل اقتصادی و سیاسی نیست بلکه مسائل هویتی است.

وی افزود: آمریکا نمی خواهد اسلام ناب محمدی و انقلابی در صحنه باشد و از ابتدای انقلاب درصدد از بین بردن انقلاب اسلامی است و اگر می‌دانست با حمله نظامی می تواند انقلاب را از بین ببرد مطمئن باشید هیچگاه مضایقه نمی کرد، بنابراین به نفوذ روی آورده تا اهداف انقلاب را کم رنگ کند.

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: در سایه فرامین حضرت امام خامنه‌ای توانسته ایم در برهه‌های مختلف توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم و عموم مردم ایران انقلابی هستند و این در تشییع پیکر حاج قاسم نمایان بود که اقشار مختلف مردم به صورت میلیونی در این مراسم شرکت کردند.

وی بر ضرورت انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تاکید کرد و گفت: پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه بزرگ‌ترین گناه و خیانت است.

*استعمار بدنبال منفعل کردن جامعه اسلامی است

عالی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه رضاخان در صدد اجرای توطئه استعماری کشف حجاب و یا به عبارت بهتر حذف حجاب بود، اظهار داشت: اساس تربیت جامعه بانوان هستند، اگر بانویی همسر و مادر خوبی باشند جامعه را به بهترین نحو ممکن هدایت خواهند کرد و در ۸ سال دفاع مقدس مادران شهدا حاضر بودند جان خود را در راه اسلام تقدیم کنند و این مادران بودند که باعث پیروزی ما در مقابل دشمن شدند.

وی تصریح کرد: جامعه استعماری غرب همیشه در صدد است مادران جامعه ما را از معنویات دور کنند و بهترین مدافع خانم‌ها، اسلام است؛ زمانی که دختران را در دوران جاهلیت زنده به گور می کردند اسلام جایگاهی برای زنان قائل شد.

 امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه استعمار می‌خواهد جامعه اسلامی مخصوصا خانم ها را از مسایل انقلابی و اسلامی منفعل کند، خاطرنشان کرد: گاهی شبهاتی وارد می کنند که در جوامع دیگر بانوان چون حجاب ندارند پیشرفت می کنند! و بعضی ها چنین فکر می کنند.

 عالی ادامه داد: خداوند در قرآن همه را همه را به پاکدامنی و عفت دعوت کرده است هم مردان را و هم زنان را؛ این نیست که فقط زنان عفت و حجاب را رعایت کنند.

*حجاب، نه تنها مانع پیشرفت نیست که عامل پیشرفت است

وی گفت: قبل از انقلاب تنها ۶ درصدفارغ التحصیلات دانشگاهی دختر بودند که بعد از انقلاب ایان آمار به ۵۰ درصد رسیده و در کرسی استادی  از یک درصد قبل انقلاب به ۲۱ درصد رسیده است.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه امید به زندگی قبل در خانم ها در قبل انقلاب ۵۷ سال بود و بعد از انقلاب با ۲۰ سال افزایش به ۷۷ سال رسیده است،افزود: قبل انقلاب تنها ۱۰ نویسنده خانم داشتیم که بعد از انقلاب این آمار به ۴ هزار نویسنده خانم رسیده است.

عالی گفت: حجاب، نه تنها مانع پیشرفت نیست که عامل پیشرفت است.

انتهای پیام/ ق