وزیر ورزش: ساخت ورزشگاه ۲۵ هزار نفری در شهری که طرفدار فوتبال ندارد!
وزیر ورزش: ساخت ورزشگاه ۲۵ هزار نفری در شهری که طرفدار فوتبال ندارد!

وزیر ورزش و جوانان از وجود سه هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور خبر داد و گفت: در شهری ورزشگاه ۲۵ هزار نفری ساخته‌ایم که طرفدار فوتبال ندارد و در شهری که طرفداران فوتبال آن زیاد است ورزشگاه کم داریم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان امروز […]وزیر ورزش و جوانان از وجود سه هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور خبر داد و گفت: در شهری ورزشگاه ۲۵ هزار نفری ساخته‌ایم که طرفدار فوتبال ندارد و در شهری که طرفداران فوتبال آن زیاد است ورزشگاه کم داریم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان امروز در گفت و گو با خبرنگاران  با اشاره به سفر یک روزه خود به آذربایجان شرقی به احیای طرح آمایش سرزمینی مصوبه مجلس در وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و  اظهار کرد: با اجرای این طرح بی‌عدالتی در توزیع امکانات ورزشی برطرف می‌شود و تصمیمات غلط نیز کمتر خواهد شد.

هاشمی عنوان کرد: برای مثال در شهری ورزشگاه ۲۵ هزار نفری ساخته‌ایم که طرفدار فوتبال ندارد و در شهری که طرفداران فوتبال آن زیاد است ورزشگاه کم داریم.

وی به جلسه شورای عالی ورزش در حضور رئیس جمهور نیز اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در این جلسه اجرای آمایش سرزمینی را مورد تاکید قرار دادند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از سیاست برگزاری رقابت‌های بین‌المللی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: اگر این مسابقات در تهران برگزار شود شاید بازتاب آنچنانی نداشته باشد اما با برگزاری رقابت‌ها در شهرستان‌ها هم نگاه خارجی‌ها به نظام عوض می‌شود هم ظرفیت‌های منطقه برجسته‌تر خواهد شد.

هاشمی گفت: میزبانی رقابت‌های بین‌المللی بسیار مهم است و وزارت ورزش و جوانان نسبت به این موضوع تاکید دارد. تبریز ظرفیت‌های بسیاری در این زمینه دارد و می‌تواند در چندین رشته ورزشی میزبانی کند.

وزیر ورزش و جوانان از وجود سه هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور خبر داد و گفت: عملیات اجرایی برخی از این پروژه‌ها از سال ۱۳۸۰ آغاز شده است. اولویت وزارت ورزش و جوانان اتمام پروژه‌هایی است که بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی گفت: یکی از طرح‌های وزارت ورزش برای اتمام این پروژه‌ها واگذاری آنها به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش است که در صورت اجرایی شدن آن ۳۵ درصد این پروژه‌ها قابل بهره‌برداری خواهد بود. البته سیاست ما در مناطق محروم فرق دارد و خود دولت پیگیر اتمام این پروژه‌ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۸۹۰ طرح از مجموع طرح‌های نیمه تمام ورزشی چمن مصنوعی هستند که ۲۵ مورد آن در آذربایجان شرقی است و با مجموع ۵۰ هزار میلیارد ریال قابل بهره‌برداری هستند.

پایان پیام/