ورود معضل سد معبر خودرویی تبریز به ابعاد استانی و ضرب و شتم  ماموران شهرداری
ورود معضل سد معبر خودرویی تبریز به ابعاد استانی و ضرب و شتم  ماموران شهرداری
فرماندار تبریز گفت: مدیریت و حل معضل سد معبر خودرویی تبریز وارد ابعاد استانی شده و ضمن تشکیل جلسات مختلف با حضور دادستان تبریز مقرر شده دستگاه های مرتبط دولتی در این خصوص به صورت میدانی وارد عمل شوند.

به گزارش قلم پرس، یونس فاتح امروز در یکصد و شصت و دومین جلسه پارلمان شهری  اظهار کرد: مطالبات شهروندان و مدیریت شهری ساماندهی وانت‌ بارها است و برای حل معضل سد معبر خوردویی جلسات مختلف تشکیل داده و دستگاه های مرتبط دولتی را ملزم به ارائه خدمات در این خصوص کرده ایم.

وی همچنین بر ضرورت تدوین برنامه های مدون و تفکیک وظایف برای دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: انتظار داریم اجرای عملیات طرح ساماندهی وانت بار ها جزو اولویت های اصلی شهرداری تبریز قرار گیرد.

اجرای تک بعدی و توقیف وانت بارهای دستفروش منجر به ظهور پدیده‌ طبق فروشی‌ها می‌شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه این جلسه با بیان اینکه اجرای طرح ساماندهی و جمع آوری وانت بارها بدون تدوین برنامه های کاربردی غیرمنطقی است گفت: اجرای تک بعدی و توقیف این وانت بارها منجر به ظهور پدیده های ناهنجار مشابه مانند طبق فروشی‌ها می‌شود.

احد صادقی اظهار کرد: این طرح باید بر اساس بررسی  همه جانبه وضعیت این معضل در سطح شهر تبریز و دستور العمل اجرایی بخشنامه های مرتبط از سوی دولت، اجرا شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: بر اساس دستور العمل های ابلاغی دولت، اداره کل راه و شهرسازی مکلف است زمینی برای ایجاد بازار های موقت به منظور عرضه کالاهای داخلی با درخواست شهرداری اختصاص یابد ولی تاکنون هیچ زمین به شهرداری تبریز اختصاص نیافته است.

ضرب و شتم نیروی انسانی شهرداری تبریز

وی همچنین به طور صریح اعلام کرد: عدم اجرای بخشنامه‌های دولتی از سوی دستگاه‌های مرتبط باعث شده نیروی انسانی شهرداری تبریز مورد ضرب و شتم هنجار شکنان اجتماعی قرار گیرند و به طبع این ناهماهنگی ها در مظان اتهام باشند.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تکلیف نیروی انتظامی این است که در ساماندهی دستفروشان به شهرداری کمک کند، اظهار امیدواری کرد: مدیران استانی زیرساخت های لازم را تا پایان سال جاری در اختیار شهرداری قرار دهد.

دخیل بودن ۸ سازمان اداری در حل معضل سد معبر خودرویی و ساماندهی وانت بارها 

حجت الاسلام رسول برگی عضو شورای اسلامی شهر تبریز در جریان این جلسه عنوان کرد: در حوزه سد معبر، هشت سازمان اداری در حل معضل سد معبر خودرویی و ساماندهی وانت بارها دخیل هستند و این در حالی است که  تنها یکی از آنها شهرداری تبریز است.

وی با بیان اینکه وظیفه هفت دستگاه دیگر چیست، گفت: ضرورت دارد جلسه‌ای با هفت دستگاه دیگر توسط فرمانداری برگزار شود و نمایندگان شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه حضور داشته باشند.

برگی ادامه داد:  اداره کار، صدا و سیما، نیروی انتطامی، دادگستری باید در این حوزه ورود کند و در نهایت شهرداری با حکم نیروی انتظامی سد معبر را جمع آوری کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز اعلام کرد: تا زمانی که زمینی برای ساماندهی دستفروشان تعیین نشده است، جمع آوری جوابگو نخواهد بود.

اننهای پیام/