واکنش وزیر ارشاد به فیلم عنکبوت مقدس: اولوبدی نور خدا جلوه گر خراساندا، یاتوبدی ثامن اثناعشر خراساندا
واکنش وزیر ارشاد به فیلم عنکبوت مقدس: اولوبدی نور خدا جلوه گر خراساندا، یاتوبدی ثامن اثناعشر خراساندا

[ad_1] محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی به روایت از حال و هوای دیدار با استاد کریمی مراغه ای، شاعر پیشکسوت پرداخت. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ که امروز پنجشنبه در قالب سفر استانی رییس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده و به عنوان نماینده […]

[ad_1]


محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی به روایت از حال و هوای دیدار با استاد کریمی مراغه ای، شاعر پیشکسوت پرداخت.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ که امروز پنجشنبه در قالب سفر استانی رییس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده و به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در مراغه حضور پیدا کرده است. در بخشی از برنامه های سفر خود به مراغه به دیدار استاد محمدحسین کریمی مراغه ای، شاعر مطرح آذری زبان رفت و بر همین اساس جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی را به این دیدار اختصاص داده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دیدار با استاد کریمی مراغه ای ضمن اشاره به یکی از سرودهای این شاعر در وصف امام رضا(ع) نوشته است: «در سفر به شهرستان تاریخی مراغه به دیدار استاد کریمی مراغه ای از استوانه های سترگ شعر و ادب ایران رفتم. استاد کریمی مراغه ای در عرصه خدمت به ساحت اهل بیت، شعر آیینی و شعر طنز به زبان فارسی و ترکی تبحر ویژه ای دارند.

اولوبدی نور خدا جلوه گر خراساندا

یاتوبدی ثامن اثناعشر خراساندا

گفتنی است، استاد محمد حسین کریمی مراغه ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور به پاس ۸۹ سال فعالیت شعری به وی اعطا شده است.

انتهای پیام/م


[ad_2]