به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شیخ «عبدالعظیم سلهب» رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس گفت که ادامه حملات و تجاوزات مأموران و شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی موجب انفجار دوباره اوضاع در فلسطین اشغالی خواهد شد. او به وبسایت عربی۲۱ گفت که تجاوزات شهرک‌نشینان و مأموران رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته و پس از توقف […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شیخ «عبدالعظیم سلهب» رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس گفت که ادامه حملات و تجاوزات مأموران و شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی موجب انفجار دوباره اوضاع در فلسطین اشغالی خواهد شد.

او به وبسایت عربی۲۱ گفت که تجاوزات شهرک‌نشینان و مأموران رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته و پس از توقف کوتاه در خلال جنگ غزه دوباره آغاز شده و صهیونیست‌ها با ورود به مسجدالاقصی، به این مکان مقدس اسلامی بی حرمتی می‌کنند در حالیکه این مکان هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد.

شیخ «عبدالعظیم سلهب» تأکید کرد: «تمامی مساحت مسجدالاقصی، محوطه و نمازخانه و حیاط‌ها و اطراف دیوارها تماما یک مسجد اسلامی است و هیچ ارتباطی به یهودیان ندارد.»

او با هشدار به خطرات اقدامات صهیونیست‌ها، از تمامی مسلمانان جهان خواست تا از مسجدالاقصی حمایت کنند، مکانی که قبله اول و محل عروج پیامبر اسلام (ص) است و همچنین گفت که فلسطینی‌ها به خصوص ساکنان بیت‌المقدس متولیان مسجدالاقصی هستند و با استفاده از هرآن‌چه در دست دارند از این مسجد دفاع خواهند کرد و در مقابل ظلم صهیونیست‌ها خواهند ایستاد.

رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: «همواره به شما گفته‌ایم که دستتان را از مسجدالاقصی بردارید. کوچک و بزرگ می‌دانند که این مسجد اسلامی است و شرایط حساسی دارد و هر لحظه ممکن است که کنترل اوضاع از دست خارج شود. اگر اسرائیل می‌خواهد جنگ بین ادیان راه بیاندازد این جنگ هیچ چیزی را باقی نخواهد گذاشت و اسرائیل مسئول نتایج اقدامات خود است.»

با پایان جنگ ۱۲ روزه غزه در بامداد روز جمعه، حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی، بیت‌المقدس، کرانه باختری و حتی مناطق اشغالی ۱۹۴۸ از سر گرفته شده و تنها در بیت‌المقدس بیش از ۱۰۰ نفر بازداشت و مأموران اسرائیلی بارها وارد صحن مسجدالاقصی شده‌اند.

انتهای پیام/م