نهایی شدن موافقت نامه تجارت ترجیحی ایران با جمهوری آذربایجان / افزایش ۲۲٫۵ درصدی حجم تجاری
نهایی شدن موافقت نامه تجارت ترجیحی ایران با جمهوری آذربایجان / افزایش ۲۲٫۵ درصدی حجم تجاری

به گزارش قلم پرس از تبریز، سیدعباس موسوی امروز در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همواره از مناسبات بسیار خوب، نزدیک و صمیمانه‌ای به عنوان دو همسایه برخوردار بوده‌اند و رویکرد دولت سیزدهم افزایش تعاملات با کشورهای همسایه است. وی با تأکید بر اینکه تقویت دیپلماسی اقتصادی […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، سیدعباس موسوی امروز در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همواره از مناسبات بسیار خوب، نزدیک و صمیمانه‌ای به عنوان دو همسایه برخوردار بوده‌اند و رویکرد دولت سیزدهم افزایش تعاملات با کشورهای همسایه است.
 
وی با تأکید بر اینکه تقویت دیپلماسی اقتصادی در اولویت ما قرار دارد، افزود: براساس آمارهای دو طرف به‌رغم شیوع کرونا و فضاسازی دشمنان در ۱۰ ماهه امسال حدود ۹۰ میلیون دلار معادل ۲۲.۵ درصد به حجم تجاری دو کشور افزوده شده است.
 
وی ادامه داد: آذربایجان شرقی و تبریز در جمهوری آذربایجان بسیار شناخته شده هستند و باید ازاین ظرفیت در راستای افزایش تعاملات و مروادات بین دو کشور بهره‌مند شد.
 
موسوی با اشاره به اینکه گشایش پایانه مرزی خداآفرین به صورت رسمی به دولت جمهوری آذربایجان اعلام شده، اظهار داشت: موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با جمهوری آذربایجان در حال نهایی شدن است که در این صورت بحث صادرات ما به کشور آذربایجان تسهیل خواهد شد.
 
سیداحمد حسینی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز با اشاره به اینکه تبریز شهری تاریخی و مهم بین مردم آذربایجان و نخجوان شناخته می‌شود، بر فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تأکید کرد.
 
مدیران دستگاه‌های اقتصادی استان آذربایجان شرقی هم در این ارتباط تصویری، گزارشی از فرصت‌ها و زمینه‌های موجود برای همکاری‌های اقتصادی میان ایران و جمهوری آذربایجان ارائه کردند.

انتهای پیام/