شهرداری ها نباید صرفا تبدیل به یک کارگاه بزرگ عمرانی شوند
شهرداری ها نباید صرفا تبدیل به یک کارگاه بزرگ عمرانی شوند

وزیر بهداشت: مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی، ازجمله توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، بخشی از وظایف مهم اعضای شوراهای شهر و روستا و شهرداران است. سید حسن قاضی زاده هاشمی در اینستاگرام خود نوشت: امروزه به دلیل توسعه شهرها و عدم تناسب امکانات موجود با جمعیت، ارائه خدمات مناسب به مردم در حوزه‌های گوناگون جز با […]

وزیر بهداشت: مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی، ازجمله توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، بخشی از وظایف مهم اعضای شوراهای شهر و روستا و شهرداران است.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در اینستاگرام خود نوشت: امروزه به دلیل توسعه شهرها و عدم تناسب امکانات موجود با جمعیت، ارائه خدمات مناسب به مردم در حوزه‌های گوناگون جز با مشارکت تمامی بخش‌ها به ویژه مدیریت شهری امکان‌پذیر نیست. حوزه بهداشت و درمان نیز از این قاعده کلی مستثنا نبوده و سامان امور حوزه سلامت، بدون توجه به فعالیت‌های بین بخشی غیر ممکن است.

مروری بر تجربیات سایر کشورها نشان می دهد شهرداری ها علاوه بر فعالیت‌های عمرانی و توجه به توسعه شهری، باید در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی نیز نقش آفرین باشند. سلامت نیز از جمله حوزه هایی است که شهرداری ها می توانند با توجه بیشتر به آن، نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه و شهروندان ایفا نمایند.

اینکه شهرداری ها نباید صرفا تبدیل به یک کارگاه بزرگ عمرانی شوند و در کنار ساخت و سازها باید به مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی خود نیز توجه داشته باشند، موضوعی است که نیازمند تغییر نگرش مسئولان بوده و حرکتی تدریجی تلقی می شود. تلاش برای توسعه زیرساخت های سلامت و مشارکت در این بخش، قطعا یکی از شاخص‌های مهم در عمل به وظایف اجتماعی این نهاد عمومی است.

در سفر به تبریز بازدیدی از بیمارستان کودکان سرطانی داشتم؛ بیمارستانی که مختص کودکان سرطانی است. این مرکز درمانی با مشارکت موثر شورای شهر و شهرداری تبریز در فضایی مناسب ساخته شده و زمینه ارائه خدمت به کودکان سرطانی و خانواده های آنها را فراهم کرده است؛ مشارکت و همتی ستودنی که آرزو می کنم در کنار تلاش دست اندکاران امر سلامت، به بخشی از فرهنگ فردی و اجتماعی ما تبدیل شود و زمینه ارتقاء سلامت بیماران را مهیا سازد.