لزوم ریشه‌یابی موانع سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی/ فرهنگ احترام به سرمایه‌گذار نهادینه شود
لزوم ریشه‌یابی موانع سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی/ فرهنگ احترام به سرمایه‌گذار نهادینه شود

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که صدا و سیما را تابلوی عینی نظام و پل ارتباط واقعی حاکمیت با مردم دانستند، افزود: مردم شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و جلب رضایت ایشان […]

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که صدا و سیما را تابلوی عینی نظام و پل ارتباط واقعی حاکمیت با مردم دانستند، افزود: مردم شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و جلب رضایت ایشان بسیار مهم است.

وی افزود: به دست آوردن رضایت و اعتماد مردم که از یک طرف با سوء مدیریت‌ها و از طرف دیگر با فضاسازی‌های دشمنان قسم خورده نظام خدشه‎دار شده وظیفه و تکلیف همه ما است.

فرشکاران ابراز داشت: اگر نتوانیم با قاعده بازی زیرکانه‌ی بدخواهان به شیوه صحیح و علمی برخورد کنیم، نارضایتی‌ها و شکاف بین مردم و مسوولان روز به روز بیشتر می‌شود که بزرگترین آفت نظام و انقلاب نیز همین است.

این مسئول آذربایجان‌شرقی را استانی پرظرفیت و دارای پتانسیل‎های فراوان در تمام عرصه‌ها دانست و گفت: وجود رخوت و کندی در فعالیت‌های تولیدی، اقتصادی و سرمایه‎گذاری، معادله‌ای است که باید حل کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: لازم است به حوزه اقتصاد در صدا و سیمای استان بیشتر پرداخت شود و با تولید برنامه‌های انگیزشی فرهنگ احترام به سرمایه‌گذار و جلب سرمایه در بین آحاد مردم نهادینه شود.

وی تاکید کرد: می‌خواهیم با استفاده از ظرفیت‎هایی که در صدا و سیما وجود دارد، به مردم ثابت کنیم در کنار آنها هستیم و برای آنها کار می‌کنیم تا بدینوسیله همراهی و مشارکت ایشان را جلب کرده و تحرکی به GDP استان دهیم و درآمد سرانه آذربایجان‎شرقی را بالا بریم.

فرشکاران در عین حال خاطرنشان ساخت: اگر حد اعتماد از بین رود بهترین عملکردها هم مورد نکوهش و سرزنش قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر لزوم ریشه‌یابی موانع سرمایه‌گذاری در استان تاکید و تصریح کرد: در مناطقی از استان نیاز به درآمدزایی و سرمایه‌گذاری بیشتری وجود دارد و لازم است رعایت توازن توزیع جمعیت، فضا و زمین و منابع در استان مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین تدوین استراتژی کوتاه‌مدت و حین عملیات، مشخص کردن استراتژیست‌ها و استفاده از توانمندی‌های آنها را ضروری برشمرد و گفت: در این شرایط سخت اقتصادی و تنگی معیشت مردم، استراتژی بلندمدت و برنامه‌های جامع چندساله نخواهد توانست دردی از جامعه دوا کند.

صدا و سیما را یار دوازدهم دستگاه‌های اجرایی استان

در این دیدار مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی، این نهاد را یار دوازدهم دستگاه‌های اجرایی استان خواند و گفت: اگر در کنار هم قرار بگیریم، می‌توانیم در جهت حل مسائل مردم و ایجاد رضایتمندی نسبت به نظام و حاکمیت کارهای بزرگی انجام دهیم.

مرتضی صفری تصریح کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی تلاش دارد فارغ از جر و بحث‎های جناحی و گروهی و با نگاه کارشناسی و فراگیر به رسالت‌های اصلی خود عمل کند.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موتور محرکه توسعه استان به شمار می‌رود و معتقدیم با آغاز به کار مدیریت جدید و بواسطه بدنه کارشناسی متخصصی که دارد، روند رو به رشد توسعه استان را شتاب خواهد بخشید.

این مسوول تامین اعتبار واحد سیار فول اچ . دی صدا و سیمای مرکز استان را توسط سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی، اقدامی ارزشمند خواند و توضیح داد: بومی سازی این محصول توسط یک شرکت تبریزی باعث بی‌نیازی کشور از واردات بهترین و حیاتی‌ترین تجهیزات فنی شد.

در این دیدار مقرر شد همکاری و تعامل متقابل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در جهت اهداف توسعه‌ای استان تداوم یافته و نسبت به گذشته پررنگ‌تر شود.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶