فرانسه – گریزمان؛ جدا نشدنی
فرانسه – گریزمان؛ جدا نشدنی

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، آنتوان گریزمان در حال حاضر یکی از بازیکنان مهم دیدیه دشان در تیم ملی فرانسه محسوب می شود. مهاجم فرانسوی یکشنبه برابر قزاقستان چهل و پنجمین بازی پیاپی اش را برای آبی ها انجام داد و از رکورد پاتریک ویرا (۴۴ بازی) عبور کرد.  گریزمان از سال […]

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، آنتوان گریزمان در حال حاضر یکی از بازیکنان مهم دیدیه دشان در تیم ملی فرانسه محسوب می شود. مهاجم فرانسوی یکشنبه برابر قزاقستان چهل و پنجمین بازی پیاپی اش را برای آبی ها انجام داد و از رکورد پاتریک ویرا (۴۴ بازی) عبور کرد. 

گریزمان از سال ۲۰۱۴ که نخستین بازی ملی اش را برابر هلند تجربه کرد ۸۸ بار برای فرانسه به میدان رفت. آبی ها در این مدت ۹۲ بازی انجام دادند و مهاجم بارسلونا تنها در چهار دیدار حضور نداشت. هیچ یک از بازیکنان فرانسه چنین آماری را به ثبت نرسانده‌اند. به همین خاطر اهمیت “شازده کوچولو” برای دشان کاملا مشخص است. تنها تیری آنری در ۳۰ سالگی با ۹۳ بازی ملی آمار بهتری از گریزمان دارد. 

مهاجم سابق اتلتیکومادرید بیش از دیگر بازیکنان ملی پوش در این هفت سال در گل های فرانسه نقش داشته است. از ۵۵ گلی که خروس ها از سال ۲۰۱۴ به ثمر رساندند گریزمان ۳۴ گل به ثمر رسانده و ۲۱ پاس تعیین کننده داده است. او در این زمینه از الیور ژیرو پیشی گرفت که آمار ۳۹ گل و هفت پاس گل را به ثبت رساند. فرانسه با حضور گریزمان در ۷۰ درصد بازی ها (۶۲) پیروز شده و تنها ۱۲ شکست را تجربه کرده است. 

انتهای پیام