عربستان از میزبانی وزنه‌برداری جوانان جهان کنار کشید/ جریمه ۵۰۰ هزار دلاری برای کشورهای دوپینگی
عربستان از میزبانی وزنه‌برداری جوانان جهان کنار کشید/ جریمه ۵۰۰ هزار دلاری برای کشورهای دوپینگی

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از تشکیل جلسه هیات اجرایی اعلام کرد با توجه به تاثیر شیوع ویروس کرونا در برگزاری مسابقات گزینشی المپیک توکیو، اصلاحاتی را  در سیستم کسب سهمیه المپیک ایجاد کرده که برای تصویب، آن را  به IOC  ارائه کرده است. هم‌چنین بنا بر درخواست فدراسیون وزنه‌برداری عربستان، میزبانی مسابقات […]

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از تشکیل جلسه هیات اجرایی اعلام کرد با توجه به تاثیر شیوع ویروس کرونا در برگزاری مسابقات گزینشی المپیک توکیو، اصلاحاتی را  در سیستم کسب سهمیه المپیک ایجاد کرده که برای تصویب، آن را  به IOC  ارائه کرده است. هم‌چنین بنا بر درخواست فدراسیون وزنه‌برداری عربستان، میزبانی مسابقات جوانان جهان از عربستان به ازبکستان  انتقال یافت.

البته تاریخ برگزاری مسابقات تغییر نکرده است و همانند قبل ۲۳ تا ۳۱ می (۲ تا ۱۰ خرداد) برگزار می‌شود.

کنگره اصلاح اساسنامه فدراسیون جهانی نیز ۳۰ جون (۹ تیر) به صورت وبینار برگزار می‌شود.

جریمه مالی برای کشورهایی که به دلیل دوپینگ تعلیق می‌شوند نیز به ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد و کشورها با سه نمونه دوپینگ مثبت در سال متحمل تعلیق و جریمه مالی می‌شوند.

پیش از این فدراسیون جهانی تصمیم گرفته بود کشورها را با چهار نمونه دوپینگ مثبت تعلیق کند که این قانون مورد اعتراض قرار گرفت و در نهایت همان سه نمونه مثبت تصویب شد.

انتهای پیام