صادرات ۱۲ هزار قطعه آبزیان زینتی از آذربایجان ‌شرقی
صادرات ۱۲ هزار قطعه آبزیان زینتی از آذربایجان ‌شرقی

به گزارش قلم پرس از تبریز، قاسم جعفروند در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سالجاری میزان ۴۱۳ تن انواع آبزیان زنده خوراکی و زینتی، خرچنگ، شاه میگو، خوراک و مکمل خوراک ماهی از مرز جلفا و نوردوز استان آذربایجان شرقی به کشورهای همسایه صادر شده است. وی افزود: بر مبنای […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، قاسم جعفروند در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سالجاری میزان ۴۱۳ تن انواع آبزیان زنده خوراکی و زینتی، خرچنگ، شاه میگو، خوراک و مکمل خوراک ماهی از مرز جلفا و نوردوز استان آذربایجان شرقی به کشورهای همسایه صادر شده است.

وی افزود: بر مبنای آمار گمرک استان، میزان صادرات از مرز نوردوز ۴۱۲ تن و از مرز جلفا ۳۵۰ کیلوگرم شامل انواع محصولات شیلاتی بوده است.

جعفروند گفت: عمده صادارت بخش آبزیان آذربایجان شرقی را در ۶ ماهه اول سال‌‍جاری ۱۲ هزار قطعه آبزیان زینتی و بیش از ۳۰۰ تن خوراک ماهی و مکمل خوراک ماهی به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: با مقایسه میزان صادرات شش ماهه سالجاری با سال گذشته، میزان صادرات حدود ۲ برابر نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است و با توجه به اینکه بیشتر حجم صادرات از استان در ۶ ماهه دوم سال اتفاق می افتد، پیش بینی می شود میزان صادرات امسال به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان بیان کرد: امیدواریم روند افزایش صادرات محصولات شیلاتی در سالهای آتی نیز ادامه داشته و شاهد ارزآوری بیشتری به کشور باشیم.

انتهای پیام/