شفافیت در عملکرد و ایفای تعهدات قانونی و مسئولیت اجتماعی شرکت مس سونگون/ ایجاد نیروگاه ۵۰ مگاواتی تا پایان شهریور ۱۴۰۱
شفافیت در عملکرد و ایفای تعهدات قانونی و مسئولیت اجتماعی شرکت مس سونگون/ ایجاد نیروگاه ۵۰ مگاواتی تا پایان شهریور ۱۴۰۱

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم امروز در جلسه بررسی موانع موجود در پایداری تولید و توسعه مس منطقه آذربایجان، اظهار داشت: مس سونگون و شرکت ملی مس ایران باید به وظایف قانونی خود درخصوص پرداخت سهم اقتصادی استان و عملکرد شفاف و مسوولیت‌های اجتماعی و قانونی خود عمل کنند. وی اضافه کرد: […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم امروز در جلسه بررسی موانع موجود در پایداری تولید و توسعه مس منطقه آذربایجان، اظهار داشت: مس سونگون و شرکت ملی مس ایران باید به وظایف قانونی خود درخصوص پرداخت سهم اقتصادی استان و عملکرد شفاف و مسوولیت‌های اجتماعی و قانونی خود عمل کنند.

وی اضافه کرد: ضروری است مجتمع مس سونگون تعهدات قانونی و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال خدمات ارائه‌شده از سوی ادارات کل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و حفاظت محیط زیست استان را ایفا کند.
 
خرّم گفت: شرکت ملی مس متعهد به ۴۰۰ هکتار جنگل‌کاری در منطقه و حفاظت از آن به مدت ۱۰ سال است که مسکنی برای جلوگیری از فرسایش خاک در این منطقه است.
 
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ایجاد صنایع پایین دستی مس در شهرک های صنعتی ورزقان و اهر، افزود: شرکت مس سونگون موظف به تامین مواد اولیه این صنایع در داخل استان خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه شرکت مس سونگون تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ متعهد به ایجاد نیروگاه ۵۰ مگاواتی است، اظهار داشت: همچنین ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی نیز برای توسعه این شرکت از تعهدات دیگر مس سونگون است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: شرکت مس سونگون در مقابل خدماتی که از دستگاه های اجرایی استان دریافت می کند باید برنامه زمان‌بندی شده دقیق از تمام طرح‌ها و اقدامات توسعه‌ای خود ارائه کند.
 
محمد کلامی با اشاره به ایجاد شهرک تخصصی صنایع پایین دستی مس، افزود: بخش خصوصی که قصد سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی مس دارند نسبت به تامین مواد اولیه از سوی شرکت مس سونگون نگرانی‌هایی دارند که شرکت مس باید با شفاف‌سازی در این زمینه، تضمین لازم به سرمایه‌گذاران را بدهد.
 
مدیر مجتمع مس سونگون هم در این جلسه گزارشی از پروژه‌های در حال اجرا و طرح‌های توسعه این مجتمع و قراردادهای منعقدشده در این زمینه ارائه کرد.
 

انتهای پیام/۶۰۰۰۱