دعوت شورای علمای تاجیکستان از مردم به واکسیناسیون کرونا
دعوت شورای علمای تاجیکستان از مردم به واکسیناسیون کرونا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، شورای علمای اسلامی تاجیکستان از مردم این کشور دعوت کرد که علیه ویروس همه گیر کرونا واکسینه شوند. شورای علمای مرکز اسلامی تاجیکستان با اعلام این مطلب، واکسیناسیون را برای حفظ سلامت شهروندان این کشور ضروری عنوان کرده است. این مرکز همه میهن پرستان تاجیکستان، پیش از همه، […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، شورای علمای اسلامی تاجیکستان از مردم این کشور دعوت کرد که علیه ویروس همه گیر کرونا واکسینه شوند.

شورای علمای مرکز اسلامی تاجیکستان با اعلام این مطلب، واکسیناسیون را برای حفظ سلامت شهروندان این کشور ضروری عنوان کرده است.

این مرکز همه میهن پرستان تاجیکستان، پیش از همه، ساکنان سالخورده را به خاطر سلامتی خود و اطرافیانشان دعوت کرده است تا بلافاصله واکسینه شوند.

این سازمان معنوی تاجیکستان در ادامه هشدار داده اند که  امتناع از واکسیناسیون می‌تواند عواقب منفی داشته باشد.

شایان ذکر است که در تاریخ ۸ مارس امسال در چارچوب برنامه «کواکس» اولین محموله شامل ۱۹ هزار دوز واکسن «آسترازنکا» وارد تاجیکستان و ۲۲ مارس کمپین واکسیناسیون در این کشور آغاز شد.

بنابر گزارش وزارت بهداشت تاجیکستان، در مرحله اول کارمندان موسسات بهداشتی، افراد بالا ۶۰ سال، افراد مبتلا به بیماریهای مزمن غیر واگیر، کارمندان بخش های استراتژیک اقتصاد واکسینه می شوند.

واکسیناسیون در دو مرحله با فاصله ۸ تا ۱۲ هفته صورت می‌گیرد. به طور کلی، در تاجیکستان حدود ۵٫۸ میلیون نفر باید واکسینه شوند.

طبق آمار وزارت بهداشت تاجیکستان، از ابتدای سال جاری میلادی در این کشور هیچ مورد ابتلا به ویروس همه گیر ثبت نشده است.

تعداد کلی مبتلایان به کرونا در سراسر تاجیکستان از زمان آغاز ثبت اولین موارد ابتلا به کرونا در این کشور (۳۰ آوریل سال ۲۰۲۰) ۱۳ هزار و ۳۰۸ نفر و شمار جان باختگان 90 نفر اعلام شده است.

انتهای پیام/