حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار شهرداری تبریز
حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار شهرداری تبریز
شهردار تبریز در بازدید از نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس۲۰۲۱) بر ضرورت حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات حوزه شهری نیازمند حمایت از فناوران و افراد دارای ایده و راهکارهای نو است.

به گزارش قلم پرس، عباس رنجبر با حضور در غرفه سازمان قطار شهری به عنوان متولی زون حمل و نقل در این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی سالانه‌ای در خصوص حضور شهرداری تبریز در چنین نمایشگاه‌هایی صورت گیرد و ما از امروز برای سال آینده و این نمایشگاه برنامه مدونی را داشته باشیم تا نیازهای خود را در طول سال به شرکت‌های فناور اعلام کنیم و شرکت‌ها بر اساس این نیازها تولید و توان خود را در این راستا هدفگذاری کنند و سال آینده شاهد تعامل بیشتری باشیم.
وی افزود: همکاران در بخش حمل و نقل حضور خوبی در این نمایشگاه داشتند و ضمن شناسایی نیازهای فناورانه این موارد را به فناوران عرضه کردند. تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان نیز در نوبه خود توانسته‌اند به دانش خوبی در این حوزه دست یابند که می‌تواند در ارائه خدمات ما مفید واقع شود.
رنجبر با تاکید بر گستردگی خدمات شهرداری تبریز در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: حضور ما در این قبیل نمایشگاه‌ها نباید محدود به بخش خاصی باشد از این رو نه تنها از فناوران حوزه حمل و نقل بلکه شرکت‌های دانش‌بنیانی که در حوزه‌های مختلف و بخصوص در بخش‌های خدمات شهری فعال هستند دعوت می‌کنیم تا برای رفع مشکلات شهری در کنار ما باشند.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود سه گروه در این نمایشگاه به طور جدی حضور داشته باشد که گروه اول مدیران، سیاستگذاران، برنامه‌ریزان و مدیران دولتی که مسئول برنامه‌ریزی و خدمات‌دهی به مردم هستند، حوزه بعدی تولیدکنندگان حوزه فناوری است تا از دانش جدید و محصولات جدید بتوانند بهره‌مند شوند و گروه سوم تولیدکنندگان صنعتی هستند که می‌توانند از تولیدات این حوزه در افزایش بازدهی و بهتر کردن فرایند تولید استفاده کنند.