جنگ تمام عیار در تگزاس! /مبارزه جردن باروز، اسنایدر، کاکس و تیلور برای المپیک
جنگ تمام عیار در تگزاس! /مبارزه جردن باروز، اسنایدر، کاکس و تیلور برای المپیک

به گزارش ایسنا، رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی آمریکا برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو در دو روز و با حضور تمامی نفرات مطرح کشتی این کشور از امشب (جمعه) در سالن دیکیز آرنای تگزاس برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها در مجموع ۱۱۰ کشتی گیر در رشته آزاد و فرنگی مردان برای […]

به گزارش ایسنا، رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی آمریکا برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو در دو روز و با حضور تمامی نفرات مطرح کشتی این کشور از امشب (جمعه) در سالن دیکیز آرنای تگزاس برگزار می‌شود.

در این رقابت‌ها در مجموع ۱۱۰ کشتی گیر در رشته آزاد و فرنگی مردان برای رسیدن به دوبنده تیم ملی به میدان می‌روند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم جردن باروز دارنده ۵ طلای جهان و المپیک و چهره شاخص کشتی جهان در فینال حضور خواهد داشت. ۷ کشتی گیر حاضر در این وزن به مصاف هم می‌روند و در نهایت نفر برتر در مرحله نیمه نهایی مقابل کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان مبارزه می کند تا برنده در فینال به مصاف جردن باروز برود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک در فینال حضور دارد و جی دن کاکس دارنده ۲ طلای جهان با نفر برتر این وزن در نیمه نهایی مصاف می‌کند و برنده در فینال به مصاف اسنایدر می‌رود.

بدون شک مصاف احتمالی باروز و دیک در فینال وزن ۷۴ کیلوگرم و کایل اسنایدر و جی دن کاکس در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم از مبارزه‌های حساس کشتی جهان خواهد بود. در فینال قانون دو برد از ۳ مبارزه پیاده می‌شود.

 دیوید تیلور، دارنده مدال طلای جهان که دو مرتبه نیز حسن یزدانی را شکست داده در وزن ۸۶ کیلوگرم با ۱۰ کشتی گیر دیگر در این وزن برای رسیدن به دوبنده مبارزه خواهد داشت و جالب این که هیچ امتیاز ویژه‌ای از سوی کادر فنی به او داده نشده است.

در رقابت‌های کشتی آزاد، چهره‌های مطرحی هم‌چون جردن باروز دارنده یک طلای المپیک و ۴ طلای جهان در وزن ۷۴ کیلوگرم، توماس گیلمان نایب قهرمان جهان و جو کالن نفر سوم جهان در ۵۷، جیمز گرین دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان، جوزف مک کنا نفر سوم امیدهای جهان در ۶۵، کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان در ۷۴، دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان و زاهید والنسیا و پت دونی نایب قهرمان جوانان جهان در ۸۶، کایل اسنایدر دارنده یک طلای المپیک و ۲ طلای جهان و جی دن کاکس دارنده دو طلای جهان در ۹۷ و نیکولاس گویازدوفسکی دارنده ۲ برنز جهان در سنگین وزن از جمله چهره‌های مطرح انتخابی تیم ملی آمریکا در کشتی آزاد هستند.

آمریکا در وزن‌های ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد و ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی هنوز موفق به کسب سهمیه المپیک نشده و در آخرین فرصت برای کسب سهمیه در رقابت‌های جهانی گزینشی المپیک به میزبانی بلغارستان حاضر خواهد شد.

بر خلاف کشتی ایران که انواع و اقسام شیوه‌ها برای رسیدن چهره‌های مطرح به رقابت‌های مهم مثل المپیک پیاده می‌شود، کشورهای صاحب کشتی مانند آمریکا و روسیه نتیجه رقابت‌های انتخابی در شرایط عادلانه را ملاک اصلی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی قرار می‌دهند.

انتهای پیام