ثبت اختراع دستگاه مکان‌یاب لوله‌های پلی‌اتیلین در گاز بوشهر
ثبت اختراع دستگاه مکان‌یاب لوله‌های پلی‌اتیلین در گاز بوشهر

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی گفت: پروژه دستگاه مکان‌یاب لوله‌های پلی‌اتیلین گاز شهری با استفاده از فرکانس‌های بهینه استخراج‌شده از چیرپ مردادماه سال ۹۵ آغاز شد و در بهمن ۹۸ پایان یافت و امسال  افتخار دیگری را برای شرکت گاز استان بوشهر رقم زد. وی افزود: این دستگاه […]

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی گفت: پروژه دستگاه مکان‌یاب لوله‌های پلی‌اتیلین گاز شهری با استفاده از فرکانس‌های بهینه استخراج‌شده از چیرپ مردادماه سال ۹۵ آغاز شد و در بهمن ۹۸ پایان یافت و امسال  افتخار دیگری را برای شرکت گاز استان بوشهر رقم زد.

وی افزود: این دستگاه توسط شرکت گاز استان بوشهر ساخته و گواهی ثبت اختراع آن نیز به شماره ۰۰۲۵۹۷ از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت شده است. این دستگاه با همکاری دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: در این دستگاه به کمک ارسال یک موج آکوستیکی در طول لوله و دریافت ارتعاشات آن از روی زمین، می‌توان محل لوله را تشخیص داد و بعد از آزمون‌های میدانی که با موفقیت انجام شد، پیش‌نویس IGS دستگاه تدوین و به‌منظور بررسی و تأیید به واحد پژوهش شرکت ملی گاز ایران ارسال و اکنون گواهی‌نامه ثبت اختراع آن صادر شده است.