تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی صنفی در آذربایجان‌شرقی/ جریمه ۳۸۹ میلیارد تومان
تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی صنفی در آذربایجان‌شرقی/ جریمه ۳۸۹ میلیارد تومان

به گزارش قلم پرس از تبریز، یوسف پایدار با اشاره به آمار ۹ ماهه امسال در بخش نظارت و بازرسی از انجام ۱۲۴ هزار و ۵۱۳ فقره بازرسی و تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی طی مدت یاد شده خبر داد. وی با تاکید بر تداوم نظارت ها و رصد سیستمی فرایندهای تامین، توزیع و عرضه از […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، یوسف پایدار با اشاره به آمار ۹ ماهه امسال در بخش نظارت و بازرسی از انجام ۱۲۴ هزار و ۵۱۳ فقره بازرسی و تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی طی مدت یاد شده خبر داد.

وی با تاکید بر تداوم نظارت ها و رصد سیستمی فرایندهای تامین، توزیع و عرضه از طریق سامانه ها، گفت: ارزش پرونده های تخلفاتی تشکیل شده ۳۸۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از این حیث رشد ۹۰ درصدی داشته است.

وی افزود: تا پایان آذرماه امسال بیشترین بازرسی ها در شهرستان‌های تبریز، بناب، اسکو، کلیبر و میانه انجام شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان، تصریح کرد: اقدامات نظارتی این سازمان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان همچنان با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت کلیه دستگاههای نظارتی استانی در حال پیگیری بوده و با متخلفان وفق قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد .

وی با تاکید بر استمرار گشت های مشترک نظارتی در سطح استان ، خاطر نشان کرد : با تمهیدات پیش بینی شده ، اداره کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتحادیه ها و اتاق اصناف، اداره کل میراث فرهنگی، استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی، اداره کل غله ، دخانیات، شرکت نفت و اداره اماکن در گشت های مشترک همکاری بسیار خوبی داشته اند.

یوسف پایدار، گفت: در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان نظارت بر اقلام اساسی با برنامه محوری به صورت میدانی و رصد سیستمی و براساس اولویت های ابلاغی سازمان حمایت دنبال خواهد شد.

وی بر ضرورت جلوگیری از ایجاد حساسیت های کاذب در بازار تاکید کرد و افزود: دستگاههای نظارتی، امنیتی، سپاه و پلیس امنیت اقتصادی در برهه های مختلف سال، در رصد بازار همراهی بسیار مطلوب و اثربخشی داشته‌اند.

معاون نظارت و بازرسی صمت استان، افزود: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور، از طریق سامانه سازمان صمت استان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری شکایات و گزارش های خود را منعکس کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱