تداوم تنش‌های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد دیدار با کیم ندارد
تداوم تنش‌های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد دیدار با کیم ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری اعلام کرد، مواضع جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با کره شمالی تفاوت فاحشی با مواضع دونالد ترامپ دارد. در شرایطی که تنش‌ها در روابط آمریکا و کره شمالی بار دیگر پر تنش شده است، خبرنگاران در نشست روز دوشنبه سخنگوی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری اعلام کرد، مواضع جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با کره شمالی تفاوت فاحشی با مواضع دونالد ترامپ دارد.

در شرایطی که تنش‌ها در روابط آمریکا و کره شمالی بار دیگر پر تنش شده است، خبرنگاران در نشست روز دوشنبه سخنگوی کاخ سفید از او درباره برنامه واشنگتن در رابطه با پیونگ یانگ سوال کردند.

به گزارش رویترز، یک خبرنگار از «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در این نشست خبری سوال کرد که آیا جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا همانند دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق برنامه‌ای برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارد؟

 سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش گفت: «فکر می‌کنم رویکرد او (جو بایدن) بسیار متفاوت (از رویکرد ترامپ) خواهد بود و قصد او (دیدار با کیم جونگ اون) نیست».

تاکید جن ساکی درباره اینکه رئیس‌جمهور آمریکا قصدی برای دیدار با رهبر کره شمالی ندارد، در شرایطی مطرح شده که به دنبال آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ، تنش‌ها در روابط دو کشور بار دیگر تشدید شده است.

تنش‌ها در روابط آمریکا و کره شمالی در ابتدای دولت دونالد ترامپ هم وجود داشت اما به دنبال برخی رایزنی‌ها تنش‌ها در روابطشان برای مدتی کاهش یافت و کار به دیدار سران دو کشور کشید.

ترامپ و کیم جونگ اون، سه بار در سنگاپور (۲۲ خرداد ۱۳۹۷) و ویتنام (۹ اسفند ۱۳۹۷) و در منطقه غیرنظامی دو کُره (۸ تیر ۱۳۹۸) دیدار کردند اما این دیدارها سبب نشد که اختلافات آمریکا و کره شمالی درباره مسائل مختلف از قبیل خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و تحریم‌های واشنگتن برطرف شود.


دیدار ترامپ و کیم

 

انتهای پیام/ص