تدابیر و تمهیدات خاص پلیس برای ۱۳ فروردین
تدابیر و تمهیدات خاص پلیس برای ۱۳ فروردین

به گزارش قلم پرس از تبریز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی باحضور در استان آذربایجان شرقی و بازدید از یگان های انتظامی در جلسه قرارگاه مشترک امام رضا(ع) و نوروز ۱۴۰۰ ضمن تبریک نیمه شعبان و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و حلول سال جدید از تلاش ها […]

به گزارش قلم پرس از تبریز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی باحضور در استان آذربایجان شرقی و بازدید از یگان های انتظامی در جلسه قرارگاه مشترک امام رضا(ع) و نوروز ۱۴۰۰ ضمن تبریک نیمه شعبان و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و حلول سال جدید از تلاش ها و مجاهدت های پلیس آذربایجان شرقی تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه ناجا سازمانی مهم و اثرگذار در امنیت داخلی کشور می باشد،افزود: نیروی انتظامی با برخورداری از تجهیزات هوشمند و مفید و به کار گیری کارکنان دین مدار و عدالت محور در حوزه های مختلف اجتماعی و امنیتی موفق و اثر بخش بوده است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به شاخص های امنیتی اشاره کرد و گفت: احساس امنیت،فراوانی و کنترل آمار جرایم  از شاخصه های امنیتی هستند که استان آذربایجان شرقی به دلیل سابقه تاریخی و داشتن مردمانی متدین و بافرهنگ از استان های امن کشور در شمالغرب کشور به شمار می رود.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود: در اجرای طرح نوروزی، ناجا روی سه محور پیشگیری از جرایم،کشف به موقع جرایم و مدیریت ترافیک برنامه ریزی و تمهیدات لازم را انجام و به کلیه فرماندهان انتظامی سراسر کشور ابلاغ کرده است.

سردار شرفی با بیان اینکه سرعت،صحت و دقت از مولفه های اصلی ماموریتی ناجا می باشند،خاطرنشان کرد:افزایش ارتقاء احساس امنیت و آرامش در جامعه و برقراری نظم و اجرای قانون از مهمترین وظایف ذاتی پلیس در جامعه بشمار می رود  .

وی به مطالبه گری و مسئول سازی دیگر سازمان ها در بحث امنیت اشاره کرد و افزود:برابر ماده ۱۰۶ توسعه ششم کشوری هرنوع فعالیت و توسعه ای باید دارای پیوست انتظامی و امنیتی بوده و نظریه کارشناسان انتظامی در آن لحاظ  تا در کنترل و کاهش جرایم قدم های موثرتری برداشته شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایان با بیان اینکه برای ۱۳ فروردین تدابیر و تمهیدات خاصی داریم تاکید کرد: پلیس تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و به شهروندان توصیه می کنیم در شرایط حاضر از رفتن به مسافرت خودداری کنند و هموطنانی هم که به مسافرت رفته اند به شهرهای خود بازگشته و با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی در قطع زنجیره ویروس کرونا  به کادر درمان کمک کنند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه سردار “علی محمدی” جانشین فرمانده انتظامی استان، طی گزارش مبسوطی، وضعیت امنیتی و عملکرد انتظامی استان را ارائه کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱