بهره‌مندی محلات حاشیه‌نشین از وام نهضت ملی مسکن به دولت پیشنهاد شده است
بهره‌مندی محلات حاشیه‌نشین از وام نهضت ملی مسکن به دولت پیشنهاد شده است

به گزارش قلم پرس، عباس رنجبر در حاشیه بازدید از منطقه حاشیه‌نشین ترلان دره‌سی به همراه دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی،  اظهار داشت: طی این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز ایده هایی توسط اعضای شورا مطرح شد که در این راستا به این نتیجه رسیدیم نقاط محروم شهر بهترین محل […]

به گزارش قلم پرس، عباس رنجبر در حاشیه بازدید از منطقه حاشیه‌نشین ترلان دره‌سی به همراه دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی،  اظهار داشت: طی این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز ایده هایی توسط اعضای شورا مطرح شد که در این راستا به این نتیجه رسیدیم نقاط محروم شهر بهترین محل برای اجرای ایده‌ها و شعارهای مطرح شده است.

وی افزود: در خصوص تحقق ایده‌های مطرح شده، شهرداری تبریز لایحه‌ای برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین در دو حوزه ساماندهی معابر و آسایش و آرامش زندگی مردم منطقه و بحث رفع خطر از اماکن مسکونی طراحی کرده که پس از بررسی و چکش کاری در صحن شورا، در صورت تصویب شدن به اطلاع مردم می‌رسد.

رنجبر ادامه داد: به دنبال آن هستیم به مردم کمک کنیم تا در کنار ساماندهی زندگی، ساختمان‌های خود را بهسازی کرده و از جان مردم رفع خطر شود.

وی با بیان اینکه در سال آینده معابر اصلی و معابر فرعی ترلان دره‌سی ساماندهی و احداث خواهد شد، ادامه داد: قولی که در راستای اجرای طرح بهسازی مساکن مناطق حاشیه نشین داده شده منوط به بررسی و تصویب در شورای شهر تبریز است.

شهردار تبریز ادامه داد: در رابطه با مسکن مناطق حاشیه نشین طی دیدار با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور، مشکلات مسکن مناطق حاشیه نشین و امکان بهره مندی از وام نهضت ملی مسکن در این مناطق را مطرح کردیم و قول‌های مساعدی داده شد.

رنجبر در خصوص اجرای طرح‌های بهداشتی  و درمانی در مناطق حاشیه نشین تبریز گفت: در رابطه با برخی طرح های مراکز بهداشتی و درمانی و بهسازی شهری، دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کنار شهرداری تبریز هستند و طرح هایی در راستای خدمات رسانی به مناطق حاشیه نشین ارائه شده است.