برخورد با مدیران متخلف در بحث های انتخاباتی
برخورد با مدیران متخلف در بحث های انتخاباتی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌ شرقی از رصد تحرکات انتخاباتی کاندیدا‌های مجلس دوازدهم خبر داد و گفت: با مدیران متخلّف در بحث‌های انتخاباتی برخورد قانونی صورت می‌گیرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، موسی خلیل الهی امروز در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان آذربایجان‌ شرقی که با هدف بررسی مسائل انتخاباتی […]رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌ شرقی از رصد تحرکات انتخاباتی کاندیدا‌های مجلس دوازدهم خبر داد و گفت: با مدیران متخلّف در بحث‌های انتخاباتی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، موسی خلیل الهی امروز در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان آذربایجان‌ شرقی که با هدف بررسی مسائل انتخاباتی برگزار شد از اختصاص شعب ویژه در استان به منظور رسیدگی به جرایم انتخاباتی خبر داد.

وی تخریب چهره نامزد‌ها در فضای حقیقی و مجازی، تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی، خرید رأی و تطمیع در انتخابات و استفاده از امکانات دولتی و بیت المال برای تبلیغات انتخاباتی را از جمله آسیب‌های انتخابات برشمرد و گفت: با مدیران متخلّف در بحث‌های انتخاباتی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

تراب محمدی مسئول هماهنگی امور استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه از آمادگی کامل ستاد انتخاباتی استان برای برگزاری انتخابات اسفند ۱۴۰۲ خبر داد.

صمد عزیزی مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان آذربایجان‌ شرقی نیز در ادامه با تأکید بر برگزاری انتخابات در سلامت، امنیّت، شفافیّت و قانون‌مداری از افزایش پنجاه درصدی ثبت نام کنندگان در این دوره از انتخابات نسبت به دوره قبل خبر داد و گفت: تا کنون صلاحیت ۴۴۶ نفر از ثبت نام کنندگان در استان تأیید شده است.

در این جلسه مقرر شد در راستای پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی طی جلساتی از نامزد‌های برخی حوزه‌های انتخاباتی دعوت و نسبت به توجیه آن‌ها اقدام شود.