ایده‌های مبتکرانه در زمان پیاده‌روی به ذهن خطور می‌کنند
ایده‌های مبتکرانه در زمان پیاده‌روی به ذهن خطور می‌کنند

به گزارش قلم پرس به نقل از مهر، به گفته محققان، حتی حرکات جزئی در هنگام نشستن، خلاقیت را بهبود می‌بخشد. با این حال ارتباط حرکت و شناخت از نظر علمی چیست؟ هنگام راه رفتن در مغز چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا افرادی که به ندرت حرکت می‌کنند خلاقیت کمتری دارند؟ دکتر «باربارا هندل»، عصب‌شناس از […]

به گزارش قلم پرس به نقل از مهر، به گفته محققان، حتی حرکات جزئی در هنگام نشستن، خلاقیت را بهبود می‌بخشد. با این حال ارتباط حرکت و شناخت از نظر علمی چیست؟ هنگام راه رفتن در مغز چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا افرادی که به ندرت حرکت می‌کنند خلاقیت کمتری دارند؟

دکتر «باربارا هندل»، عصب‌شناس از دانشگاه وورزبرگ آلمان، می‌گوید: «تحقیق ما نشان می‌دهد که این تحرک نیست که به ما کمک می‌کند انعطاف‌پذیرتر فکر کنیم. بلکه آزادی انجام حرکات خود تعیین کننده، مسئول این روند هستند. »

بر این اساس، حتی حرکات کوچک در هنگام نشستن نیز می‌تواند اثرات مثبت یکسانی بر تفکر خلاق داشته باشند.

افزایش استفاده از تلفن‌های همراه و دستگاه‌های مشابه در زمینه آموزش در زمان پاندمی کرونا، می‌تواند تأثیر منفی بر فرآیندهای شناختی مانند خلاقیت داشته باشد.

محققان معتقدند در بلندمدت، یافته‌های آنها می‌تواند به درک بهتر بیماری‌هایی که بر حرکات بدن و همچنین فرآیندهای شناختی تأثیر می‌گذارند کمک کند.