به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عبدالرضا واعظی در جلسه  ویدئوکنفرانسی با مدیران “شهرک پیمان سازمان همکاری‌های شانگهای “با اشاره به عضویت اخیر ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرک پیمان سازمان همکاری‌های شانگهای منعقد خواهد شد،  دفتر انتقال تکنولوژی و تجارت دانش‌بنیان […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عبدالرضا واعظی در جلسه  ویدئوکنفرانسی با مدیران “شهرک پیمان سازمان همکاری‌های شانگهای “با اشاره به عضویت اخیر ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرک پیمان سازمان همکاری‌های شانگهای منعقد خواهد شد،  دفتر انتقال تکنولوژی و تجارت دانش‌بنیان ایران در دپارتمان فناوری این شهرک فعالیت خواهد کرد.

وی بابیان اینکه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به نمایندگی از کشور ایران امور اجرایی این تفاهم‌نامه را انجام خواهد داد افزود: این دفتر به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع، به‌عنوان پل ارتباط فناوری بین فناوران چین و ایران، زمینه لازم برای گسترش همکاری‌های فناورانه برای تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور فراهم خواهد کرد.

واعظی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و چین با استقرار کوتاه‌مدت و بلندمدت در این دفتر خواهند توانست تبادل تکنولوژی و ارتباط تجاری داشته باشد. 

وی اظهار کرد: مطابق مدل پیشنهادی، پارک آذربایجان شرقی هاب ارتباط تمامی پارکها و شرکتها با اعضای پیمان شانگهای برای انتقال فناوری و تجهیزات هایتک به کشور و همکاری با شرکت های دانش بنیان چین  خواهد بود و مرکز تجارت بین المللی ایران- چین به نمایندگی از طرفین،امور اجرایی مربوط به استقرار و فعالیت شرکت های دانش بنیان در این دفتر را بر عهده خواهد داشت.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این دفتر می‌توانند ضمن ارتباط با شرکت‌های چینی با دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان عضو سازمان همکاری‌های شانگهای نیز ارتباط فناورانه و تجاری داشته باشند.

رئیس دپارتمان فناوری شهرک همکاری‌های شانگهای نیز ضمن ابراز مسرت از این دیدار گفت: بر اساس گزارش ارائه شده پیشرفت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر چشمگیر بوده و این مجموعه علاقه‌مند به استفاده از تجربیات این پارک و گسترش همکاری‌های مشترک است.

خانم چان ابراز امیدواری کرد: هرچه سریع‌تر در سال جاری میلادی زمینه لازم برای ایجاد ارتباطات فناورانه بین شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور فراهم شود.

وی بیان کرد: دپارتمان فناوری شهرک همکاری‌های شانگهای از این اقدام پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی استقبال کرده و امیدوارم هرچه سریع‌تر فعالیت این دفتر فناوری ایران در این شهرک آغاز شود.

سازمان همکاری‌های شانگهای سازمانی میان دولتی است که برای همکاری‌های چندجانبه اقتصادی و فرهنگی تشکیل‌شده است و هم‌اکنون کشورهای روسیه، چین، ایران، هند، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، پاکستان و تاجیکستان عضو این سازمان هستند.

انتهای پیام/