ایجاد بسترهای فرهنگی توسعه اقتصاد دیجیتال
ایجاد بسترهای فرهنگی توسعه اقتصاد دیجیتال
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از نرخ بیکاری مربوط به فارغ‌التحصیلات دانشگاهی است، گفت: باید به سمت مشاغل دانش‌بنیان و دیجیتال برویم.

به گزارش قلم پرس، محمد کلامی در جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال استان، تأکید کرد: این کارگروه باید اهمیت خود را در بخش‌های مختلف نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلاتی مانند تورم، ناشی از اقتصاد سنتی است، افزود: باید بسترهای اساسی و فرهنگی جهت متمایل شدن به اقتصاد به سمت دیجیتال فراهم شود.

کلامی با اشاره به افزایش سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد کشور از ۲٫۶ درصد در سال ۹۲ به ۶٫۷۷ درصد در سال ۹۹، گفت: با آن‌که متوسط رشد در این بخش از متوسط رشد در سایر بخش‌های اقتصاد ایران بیشتر است، اما هنوز فاصله زیادی تا میانگین ارزش آن در اقتصاد جهانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده این پیشرفت‌ها در سایه ایجاد و توسعه زیرساخت‌هایی ازجمله اینترنت و پهنای باند بوده و این زیرساخت‌ها همچنان باید تقویت شود.

در این جلسه گزارشی از وضعیت اقتصاد دیجیتال استان ارائه و راهکارهای توسعه این بخش و افزایش سهم آن از گردش اقتصادی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.