انصارالله: آمریکا اگر می‌توانست، ما را از هوا هم محروم می‌کرد
انصارالله: آمریکا اگر می‌توانست، ما را از هوا هم محروم می‌کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام»‌ رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله، بعد از ظهر امروز (پنجشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر ادعاهای آمریکا و متحدان این کشور درباره کمک به یمن را تمسخر آمیز خواند. سخنگوی انصارالله در این خصوص گفت: «در دنیا رفتار‌های تمسخرآمیز چون رفتار آمریکا […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام»‌ رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله، بعد از ظهر امروز (پنجشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر ادعاهای آمریکا و متحدان این کشور درباره کمک به یمن را تمسخر آمیز خواند.

سخنگوی انصارالله در این خصوص گفت: «در دنیا رفتار‌های تمسخرآمیز چون رفتار آمریکا و کسانی که در اطراف آنها هستند، وجود ندارد. علیه یک کشور جنگ به راه می‌اندازند، آن را محاصره می‌کنند و همه چیز را از آنها محروم می‌کنند حتی اکسیژن اگر می‌توانستند این کار را می‌کردند سپس با مسخرگی می‌گویند که به آن کشور کمک می‌کنند».

محمد عبدالسلام ادامه داد: «خجالت نمی‌کشند؟!  آن کشور را به حال خود رها کنند تا خود امور خود را با عزت و کرامت تدبیر کند حال آنکه این کشور خود احتیاجی به این [اقدامات] مسخره ندارد».

 ائتلاف سعودی با حمایت کشورهای غربی از جمله آمریکا از سال ۲۰۱۵ در حال عملیات نظامی علیه یمن و مداخله در امور داخلی این کشور است. با این حال، مدعی کمک به مردم است.

به دنبال حملات ویرانگر ائتلاف سعودی به زیرساخت‌های یمن، سازمان ملل متحد بحران یمن را بدترین بحران انسانی حال حاضر در جهان خوانده است. 

انتهای پیام/ص