انتخابات شورای شهر تبریز تمام الکترونیک برگزار می شود / کاهش ۲۲ درصدی ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورا
انتخابات شورای شهر تبریز تمام الکترونیک برگزار می شود / کاهش ۲۲ درصدی ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورا

به گزارش قلم پرس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، مهدوی در جلسه آشنایی با ساز و کار برگزاری الکترونیکی انتخابات اظهار داشت: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و تنها انتخابات شورای شهر تبریز […]

به گزارش قلم پرس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، مهدوی در جلسه آشنایی با ساز و کار برگزاری الکترونیکی انتخابات اظهار داشت: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و تنها انتخابات شورای شهر تبریز به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری در کل شهرستان تبریز و انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و نیز انتخابات شورای اسلامی شهرهای خسروشاه، سردرود و باسمنج به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود.

مهدوی گفت: جمعا ۶۱۱ نفر در انتخابات شورا‌ی اسلامی شهرهای شهرستان تبریز نام نویسی کرده‌اند که از این تعداد، ۵۴۴ نفر از شهر تبریز، ۲۱ نفر از شهر خسروشاه، ۲۲ نفر از شهر سردرود و ۲۴ نفر از شهر باسمنج نام نویسی کرده‌اند.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه نزدیک ۸۵ درصد ثبت‌نام کنندگان مرد و ۱۵ درصد زن می‌باشند، افزود: در این دوره از انتخابات شورای شهر در شهرستان تبریز شاهد کاهش ۲۲ درصدی در تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به انتخابات دوره قبل هستیم.

فرماندار و رییس ستاد انتخابات شهرستان تبریز در ادامه با خاطرنشان کردن اینکه نام نویسی از داوطلبین شورای اسلامی روستا‌ها از ۱۶ تا ۲۲ فروردین انجام خواهد شد، گفت: از امروز بررسی صلاحیت داوطلبین شورای اسلامی شهرها در هیأت اجرایی انتخابات شهرستان آغاز می‌شود.

لازم به ذکر است جلسه بررسی و آشنایی با ساز و کار برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات شورای شهر تبریز، قبل از ظهر امروز در فرمانداری تبریز و با حضور مهندس مهدوی فرماندار تبریز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میرتاج الدینی و دکتر متفکر آزاد نمایندگان محترم مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱